Škoda Kodiaq: To nejdůležitější, co byste o ní měli vědět

Pod značkou Škoda už dávno nejezdí jen hatchbacky, liftbacky a sedany. Rok 2016 byl pro automobilku přelomový – v nabídce se objevilo také velké SUV Kodiaq. Škoda rozhodně nešlápla vedle a její „medvěd“ si okamžitě získal spoustu zákazníků. Pokud si s myšlenkou na pořízení velkého auta pohráváte i vy a imponuje vám design slovenského automobilového designéra Jozefa Kabaně, přečtěte si tento článek. Prozradíme vám, jaký ten Kodiaq vlastně je.

Nepřehlédnutelný na silnici, prostorný uvnitř

Design Škody Kodiaq vychází z konceptu „Vision S“ představeného v březnu 2016 na ženevském autosalonu. Finální podoba SUV byla předvedena 29. září na autosalonu v Paříži. Křivky se nesou ve stejném duchu jako ostatní modely současné generace, za což výrobce sklízí veskrze pozitivní hodnocení. Škoda Kodiaq stojí na platformě MQB, kterou sdílí společně s nejnovější generací Seatu Ateca a VQ Tiguan. Svými rozměry však oba zmíněná SUV přesahuje, a navíc jde o první sedmimístnou Škodu. V prostorném interiéru dominuje digitální přístrojová deska a bohatá výbava, která zahrnuje také asistenta couvání, prediktivní ochranu chodců a systém pro monitorování okolí automobilu.

Motorizace

Základ nabídky tvoří dva benzinové motory (1,4 TSI/110 kW a 2.0 TSI/132 kW) a dvě dieselové pohonné jednotky (2.0 TSI/110 kW a 2,0 TDI/140 kW). Zájemci mohou sáhnout po pohonu 4×4 a automatické 6-7 stupňové převodovce. Podle všeho se má na trhu objevit také „ostrá“ verze RS s dovulitrovým bi-turbo motorem pod kapotou. Na ten si však musíte ještě počkat.

Za kolik ho můžete mít?

Cena Škody Kodiaq startuje na 677 900 Kč a za model s nejvyšším stupněm výbavy zaplatíte kolem milionu. Zájem o nové SUV je velký a na nejžádanější motorizace se čeká i několik měsíců. Chcete-li si největší Škodu všech dob vyzkoušet na vlastní kůži, rezervujte si zkušební jízdu u některého z autorizovaných prodejců. Třeba na www.auto-poly.cz.

Publikováno: 30. 07. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Recenze

Tagy: škoda kodiaq