Automobily Recenze

Škoda Kodiaq: To nejdůležitější, co byste o ní měli vědět

Pod značkou Škoda už dávno nejezdí jen hatchbacky, liftbacky a sedany. Rok 2016 byl pro automobilku přelomový – v nabídce se objevilo také velké SUV Kodiaq. Škoda rozhodně nešlápla vedle a její „medvěd“ si okamžitě získal spoustu zákazníků. Pokud si s myšlenkou na pořízení velkého auta pohráváte i vy a imponuje vám design slovenského automobilového designéra Jozefa Kabaně, přečtěte si tento článek. Prozradíme vám, jaký ten Kodiaq vlastně je.

Nepřehlédnutelný na silnici, prostorný uvnitř

Design Škody Kodiaq vychází z konceptu „Vision S“ představeného v březnu 2016 na ženevském autosalonu. Finální podoba SUV byla předvedena 29. září na autosalonu v Paříži. Křivky se nesou ve stejném duchu jako ostatní modely současné generace, za což výrobce sklízí veskrze pozitivní hodnocení.

Škoda Kodiaq stojí na platformě MQB, kterou sdílí společně s nejnovější generací Seatu Ateca a VQ Tiguan. Svými rozměry však oba zmíněná SUV přesahuje, a navíc jde o první sedmimístnou Škodu. V prostorném interiéru dominuje digitální přístrojová deska a bohatá výbava, která zahrnuje také asistenta couvání, prediktivní ochranu chodců a systém pro monitorování okolí automobilu.

Motorizace

Základ nabídky tvoří dva benzinové motory (1,4 TSI/110 kW a 2.0 TSI/132 kW) a dvě dieselové pohonné jednotky (2.0 TSI/110 kW a 2,0 TDI/140 kW). Zájemci mohou sáhnout po pohonu 4×4 a automatické 6-7 stupňové převodovce. Podle všeho se má na trhu objevit také „ostrá“ verze RS s dovulitrovým bi-turbo motorem pod kapotou. Na ten si však musíte ještě počkat.

Za kolik ho můžete mít?

Cena Škody Kodiaq startuje na 677 900 Kč a za model s nejvyšším stupněm výbavy zaplatíte kolem milionu. Zájem o nové SUV je velký a na nejžádanější motorizace se čeká i několik měsíců.

Chcete-li si největší Škodu všech dob vyzkoušet na vlastní kůži, rezervujte si zkušební jízdu u některého z autorizovaných prodejců. Třeba na www.auto-poly.cz.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.