Nenechte si ujet novou Škodu ENYAQ! Elektromobil, na který jste čekali

Pokud pro vás elektromobil dodnes znamenal stopku, protože vám přišlo, že přináší příliš mnoho kompromisů, tak nová škodovka vám ukáže jinou stránku elektromobility. Nový model Škoda ENYAQ iV totiž přináší dojezd více než 500 kilometrů, čím řeší jednu z největších bolestí elektromobilů obecně. Kromě toho se po celé Evropě stále rozšiřuje síť nabíjecích stanic, kdy aktuálně jich najdete na 200 000 v rámci EU.

S prostorem ani technikou se nešetřilo

Je toho ale mnohem víc, čím vás dokáže nová škodovka ohromit. Mimo jiné je to také velký prostor, který rovněž u elektromobilů často nevidíme. Odvezete klidně celou rodinu včetně mnoha zavazadel. Zvenčí na vás čeká progresivní design, který podtrhuje dynamiku vozu. Elektromobil Škoda ENYAQ iV kromě toho přináší také schopnosti v terénu, protože umožňuje připojit druhou nápravu. Zvládá tedy pohon všech 4 kol.

Uvnitř vás čeká moderní interiér

Kromě moderního zevnějšku, je tady také moderní interiér. Sezení za volantem je vysoce komfortní a přirozené, na středové konzoli vás čeká 13 palcový tablet, kterým můžete ovládat infotainment. Díky velké obrazovce máte přehled o veškerém dění. Těšit se můžete rovněž na head-up displej, který vám zobrazí vše potřebné, aniž byste museli očima těkat na palubní desku. Že je interiér vysoce moderní a sleduje aktuální trendy, to poznáte také podle použití:
  • Udržitelných materiálů
  • Recyklovatelných materiálů
Ve standardu je zde interiér Loft, ale konfigurátor vám umožní zvolit také celou řadu dalších možností. Exkluzivní a kvalitní materiály přináší interiér Lounge, na trvalou udržitelnost se pak soustředí interiér Lodge.

Pohon a ceny

Elektromotor o výkonu 150 kW je připraven vás zatlačit do sedaček. Baterie disponuje kapacitou 82 kWh a za 38 minut ji dobijete na 80 % kapacity. Ceny Škody Enyaq začínají na částce 1 189 900 Kč. Platí to pro základní provedení v edici Loft.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Recenze