Autem do Německa

Pokud se do Německa vyberete, s výhodným povinným ručením, na dovolenou nebo za jiným účelem, je dobré znát dopravní předpisy. Například rychlostní omezení nebo povolenou hladinu alkoholu v krvi. Německo je oblíbená země pro lidi, kteří kupují vozidla v zahraničí a následně je dovážejí do České republiky, aby je v naší zemi prodali.

Povolená rychlost jízdy v Německu

Mimo obce a mimo dálnice můžete jít až 100 km/h. V obci mají nejvyšší povolenou rychlost 50 km/h. Vozidla s přívěsem a nákladní auta mohou jít obecně nejvýše 80 km/h. Nejvyšší povolená rychlost na dálnici je v Německu pouze doporučená - má hodnotu 130 km/h. Pokud dopravní značka neurčuje jinak, můžete jezdit beztrestně i 200 km/h. Ale to jen tehdy, pokud neklesne viditelnost, například pro husté sněžení nebo mlhu. Pak se v Německu nesmí jezdit rychleji než 50-kou. Pokud vás zastaví policejní hlídka, počítejte zejména s kontrolou technického stavu vozidla. Týká se to především kamionů. Pokud zjistí závažnou chybu, mohou vám uložit pokutu a trvat na provedení opravy. Pravděpodobně vám odeberou i tabulku s evidenčním číslem a technický průkaz a odebrané věci pošlou na dopravní inspektorát do České Republiky. Pokud za jízdy rádi telefonujete a chcete se vyhnout pokutě, nezapomeňte si přibalit sadu handsfree. Také buďte zdrženliví při požívání alkoholu. Novopečení řidiči do 21 let nesmí před jízdou požívat žádný alkohol. Němci tolerují jeho množství v krvi do 0,5 promile. Ale pokud už při množství 0,3 promile způsobíte dopravní nehodu, může být posouzeno požití alkoholických nápojů jako trestný čin, který řeší soud. Policisté také rádi rozdávají pokuty za nedodržování minimálního odstupu mezi vozidly, za překročení rychlosti, za nerespektování výstražného znamení při průjezdu železničních kolejí. Při jízdě ve městě dávejte pozor na cyklisty. Vyskytuje se jich zde mnoho a jsou pod zvýšenou ochranou zákona. Za použití silničních komunikací osobním motorovým vozidlem se poplatky neplatí. Řidiči nákladních vozidel a kamionů se však nevyhnou placení mýtného. Výše mýtného závisí na několika faktorech - například od délky trasy a počtu náprav. Mýtné lze zaplatit buď přihlášením do automatizovaného mýtného systému a namontováním speciálního zařízení do vozidla, nebo přihlášením se přes internet.

Co si můžete přivést do Německa

Do Německa si můžete dovézt předměty, potraviny a nápoje v množství přiměřeném délce pobytu. Pokud si chcete brát pohonné hmoty do zásoby, tak bez proclení můžete přivézt 10 litrů. Pro osobní spotřebu si dále můžete přivézt:
  • 800 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku
  • 10 l lihovin s obsahem alkoholu méně než 22% nebo 2 l lihovin s obsahem alkoholu vyšším než 22%
  • 90 litrů vína (včetně maximálně 60 l šumivého)
  • 110 litrů piva
  • 500 g pražené kávy

Publikováno: 10. 10. 2017

Tagy: autem do německa