Ford B-MAX

Nový Ford B-MAX byl extra vytvořen do městského provozu, takže je ideální vozidlo pro městské podmínky. Automobil není sice velký, ale jeho propracovaný systém otevírání dveří Ford Easy Access dělá otvor o celkové šířce 1,5 metru. Tento otvor umožňuje zcela komfortní přístup do prostorného a zároveň krásného interiéru, kde je propracován každý detail.

Chytré vychytávky

Kromě velmi slušného vzhledu se vůz B-MAX může pyšnit celou řadou vychytávek, které vám usnadní řízení auta, takže váš požitek z jízdy bude maximální. Chytrý systém Active City Stop vám například zamezí jakýmkoliv kolizím při nízkých rychlostech díky plně automatického brždění. Systém Ford SYNC vám pro změnu dovolí velmi pohodlně ovládat poslech rádia. Prostřednictvím jednoduchých hlasových příkazů vám systém Ford SYNC umožní ovládat i váš mobilní telefon. Systém je natolik chytrý, že vám může přečíst i textové zprávy. Převratný benzinový motor 1.0 EcoBoost dodává výkon odpovídající motoru s objemem 1,6 litru, i když má objem jenom jeden litr. Zároveň nabízí i nejnižší spotřebu pohonných látek ve své třídě.

Slušný design

Jak jsme již zmínili na začátku, díky otevíráním dveří Ford Easy Access se pohodlně dostanete dovnitř vozu. Uvnitř vozu vás čeká velmi propracovaný interiér, který velmi výrazně odlišuje B-MAX od ostatních automobilů v této kategorii.

Velmi propracované a vypilované vnitřní zařízení vozu B-MAX na vás zapůsobí velmi vkusným a prostorným uspořádáním. Automobilka Ford použila na interiér vozu velmi kvalitní materiály a nešetřila chromovými dekorativními prvky. Panoramatickou střechou proudí dovnitř vozu denní světlo, což je pro řidiče a posádku auta velmi příjemné. Přední i zadní sedadla se dají úplně sklopit, čímž získáte ložnou plochu o délce 2,35 metru, takže B-Max se dá rovněž použít pro jednorázové přenocování.

 

Publikováno: 05. 10. 2012

Kategorie: Recenze