Automobily Náhradní díly

Jak probíhá repase hřebenového řízení?

Na doby, kdy většina automobilů nedisponovala posilovačem řízení, vzpomínají pamětníci se slzou v oku. Anebo ne? Možná hrstka masochistů, kteří si kabinu vozu pletou s posilovnou… Díky posilovačům řízení nemusíme vkládat do ovládání auta tolik síly, což ocení nejen řidičky, ale jednoduše každý, kdo si chce jízdu užívat a ne se trápit při každém větším manévrování. Ale co když se hřebenové servořízení porouchá? Nebojte se, v případě repase hřebenového řízení zaplatíte za opravu mnohem méně, než kdybyste se rozhodli pro kompletní výměnu systému.

Postup při repasování hřebenového servořízení je následující:

Mechanik zařízení rozebere do posledního šroubku a diagnostikuje poruchu. Následuje důkladné očištění všech komponentů a zhodnocení jejich stavu. Pozornost věnuje především kontrole povrchu těsnících ploch, stavu zubů ozubené tyče, povrchu válce, jež spolupracuje s těsněním, souososti vnějšího těla a ozubené tyče a rozdělovacímu ventilu.

Další fáze se nese v duchu opracování ozubené tyče a rozdělovacích ventilů. Někdy je zároveň zapotřebí individuálně dodělat vodicí objímky.

Poté může mechanik složit servořízení a provést kontrolní test, v rámci kterého prověří těsnosti, rovnoměrný přenos ovládací síly v převodce řízení, a to v celém rozsahu zatáčení, jakožto i sílu posilovače v závislosti na rychlosti jízdy.

Chcete se o repasi hřebenového řízení dozvědět více? Obraťte se na odborníky, kteří mají s repasí bohaté zkušenosti a zakládají si na kvalitní řemeslné práci. Najdete je v děčínském servisu provozovaném společností Autokluby.cz s.r.o. Více se dozvíte na repaserizeni.cz.

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.