Automobily Náhradní díly

Jak probíhá repase hřebenového řízení?

Na doby, kdy většina automobilů nedisponovala posilovačem řízení, vzpomínají pamětníci se slzou v oku. Anebo ne? Možná hrstka masochistů, kteří si kabinu vozu pletou s posilovnou… Díky posilovačům řízení nemusíme vkládat do ovládání auta tolik síly, což ocení nejen řidičky, ale jednoduše každý, kdo si chce jízdu užívat a ne se trápit při každém větším manévrování. Ale co když se hřebenové servořízení porouchá? Nebojte se, v případě repase hřebenového řízení zaplatíte za opravu mnohem méně, než kdybyste se rozhodli pro kompletní výměnu systému.

Postup při repasování hřebenového servořízení je následující:

Mechanik zařízení rozebere do posledního šroubku a diagnostikuje poruchu. Následuje důkladné očištění všech komponentů a zhodnocení jejich stavu. Pozornost věnuje především kontrole povrchu těsnících ploch, stavu zubů ozubené tyče, povrchu válce, jež spolupracuje s těsněním, souososti vnějšího těla a ozubené tyče a rozdělovacímu ventilu.

Další fáze se nese v duchu opracování ozubené tyče a rozdělovacích ventilů. Někdy je zároveň zapotřebí individuálně dodělat vodicí objímky.

Poté může mechanik složit servořízení a provést kontrolní test, v rámci kterého prověří těsnosti, rovnoměrný přenos ovládací síly v převodce řízení, a to v celém rozsahu zatáčení, jakožto i sílu posilovače v závislosti na rychlosti jízdy.

Chcete se o repasi hřebenového řízení dozvědět více? Obraťte se na odborníky, kteří mají s repasí bohaté zkušenosti a zakládají si na kvalitní řemeslné práci. Najdete je v děčínském servisu provozovaném společností Autokluby.cz s.r.o. Více se dozvíte na repaserizeni.cz.

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET