Věděli jste, že autodoplňky nemají jen ochrannou funkci?

Automobil je jen stroj, který se během používání neustále opotřebovává. Každý majitel vozidla se tak musí připravit na den, kdy přijde porucha, kterou by měl co nejrychleji opravit. Poruchy vozu však nejsou jediné chvíle, v nichž se majitel vozu natrápí. I obyčejné škrábance, oděrky nebo jiná poškození udělají majitelům aut vrásky na čele. Naštěstí zmiňovaným oděrkům, škrábancům či dalším podobným poškozením lze předcházet tak, že svůj vůz vybavíte autodoplňky.

Mnozí lidé žijí v domnění, že autodoplňky mají jen zkrášlovat interiér vozidla. Každý autodoplněk má ale i ochrannou funkci, díky které je možné zachovat vůz co nejdéle ve skvělém stavu. Mnohé autodoplňky nejen, že zkrášlí automobil na pohled, ale také ho ochrání před škrábanci, nárazy a podobným.

Abyste však nemuseli po takových autodoplňcích pátrat dlouho, přinášíme vám seznam těch, do nichž se vyplatí investovat.

Lišt není nikdy dost

Každé auto by mělo být vybaveno lištami. Nedílnou součástí vozidla jsou lišty na nárazník, které chrání nejen zadní, ale také přední část automobilu. Oceníte je zejména při parkování na veřejných parkovištích, kde jsou mnohdy řidiči velice nezodpovědní a neopatrní. Díky lištám na náraznících předejdete poškozením způsobených nárazem či škrábancům.

Kromě lišt na nárazník se vyplatí na automobil namontovat prahové lišty, které chrání vůz před námi samotnými. Nejednou se přece stalo, že podpatkem boty jsme odřeli lak na voze. Díky prahovým lištám se to nestane.

Ochraňte také svůj zavazadlový prostor

Převážíte v kufru auta těžký a ostrý náklad? Nejlépe uděláte, pokud kufr vozidla vyzbrojíte vanou do kufru, kterou je možné zakoupit nejen v plastovém provedení, ale také v gumovém provedení. Díky vanám do kufru nedojde k žádnému poškození kufru auta, zavazadlový prostor bude zcela chráněn před sypkým i tekutým materiálem a před dalším možným poškozením. Na zimní období vybírejte ideálně gumové vany.

Publikováno: 01. 12. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023