Bezpečnost

Autosedačky pro bezpečnou přepravu vašich dětí

Dětské autosedačky

Dětské autosedačky představují pasivní bezpečnostní prvek, jež slouží ke zvýšení bezpečnosti přepravy dětí. Dle nařízení 2003/20/ES jsou v Evropské unii povinni dětské autosedačky používat děti od narození do 36 kg a do 150 cm výšky. 05678s (1)

Dětské autosedačky se dělí podle velikosti (hmotnosti) dětí do čtyř skupin označených číslicemi 0-3. Skupiny 0 až 1 jsou opatřeny vlastním pětibodovým pásem k fixaci dítěte. V žádném případě by neměla hlava dítěte vyčnívat z autosedačky Maxi Cosi a samozřejmě i ostatních značek, proto se doporučuje pořídit vyšší skupinu dříve, než dítě dosáhne limitní hmotnosti.

Podle způsobu uchycení rozlišujeme dětské autosedačky na upevňované technologií ISOFIX, na upevňované pomocí bezpečnostních pásů a kombinované s oběma způsoby přichycení.

Skupina 0

Dětská autosedačka skupiny 0 je určena pro děti od narození do hmotnosti 9-10 kg (cca do 1 roku). Díky svému charakteristickému tvaru (tzv. vajíčko) dítě v autosedačce napůl sedí a napůl leží. Zpravidla se dle nárazových zkoušek umisťuje v automobilu na zadní sedadla i přední sedadlo spolujezdce (za podmínky vypnutí předního airbagu) do bezpečnější polohy, a to proti směru jízdy. 05648s

Skupina 0+

Dětská autosedačka skupiny 0+ je určena pro děti od narození do hmotnosti 13 kg (cca do 1 roku a čtvrt).

Skupina 1

Dětská autosedačka skupiny 1 je určena pro děti do hmotnosti 18 kg (cca do 2,5 – 3 let).

Skupina 2 a 3

Dětské autosedačky skupin 2 a 3 jsou určeny pro děti do hmotnosti 36 kg a slouží ke zmenšení prostoru mezi sedadlem vozidla a bezpečnostním pásem. 15550s

LIBFIN spol. s r. o.

Kvalitní, spolehlivé a bezpečné dětské autosedačky Maxi Cosi a mnoho dalších nejrůznějších designů a barevných provedení Vám za přijatelné ceny pro každého zákazníka nabízí společnost LIBFIN spol. s.r.o. s pobočkou v Mělníku a současně provozující internetový obchod BabyAndGo.cz. Součástí nabídky této firmy není pouze autosedačka Maxi Cosi, Bébé Confort a Safety 1st, ale i kočárky, hračky, dětský nábytek, vše pro dětské koupání a hygienu a další dětské zboží.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.