Bezpečnost

Autosedačky pro bezpečnou přepravu vašich dětí

Dětské autosedačky

Dětské autosedačky představují pasivní bezpečnostní prvek, jež slouží ke zvýšení bezpečnosti přepravy dětí. Dle nařízení 2003/20/ES jsou v Evropské unii povinni dětské autosedačky používat děti od narození do 36 kg a do 150 cm výšky. 05678s (1)

Dětské autosedačky se dělí podle velikosti (hmotnosti) dětí do čtyř skupin označených číslicemi 0-3. Skupiny 0 až 1 jsou opatřeny vlastním pětibodovým pásem k fixaci dítěte. V žádném případě by neměla hlava dítěte vyčnívat z autosedačky Maxi Cosi a samozřejmě i ostatních značek, proto se doporučuje pořídit vyšší skupinu dříve, než dítě dosáhne limitní hmotnosti.

Podle způsobu uchycení rozlišujeme dětské autosedačky na upevňované technologií ISOFIX, na upevňované pomocí bezpečnostních pásů a kombinované s oběma způsoby přichycení.

Skupina 0

Dětská autosedačka skupiny 0 je určena pro děti od narození do hmotnosti 9-10 kg (cca do 1 roku). Díky svému charakteristickému tvaru (tzv. vajíčko) dítě v autosedačce napůl sedí a napůl leží. Zpravidla se dle nárazových zkoušek umisťuje v automobilu na zadní sedadla i přední sedadlo spolujezdce (za podmínky vypnutí předního airbagu) do bezpečnější polohy, a to proti směru jízdy. 05648s

Skupina 0+

Dětská autosedačka skupiny 0+ je určena pro děti od narození do hmotnosti 13 kg (cca do 1 roku a čtvrt).

Skupina 1

Dětská autosedačka skupiny 1 je určena pro děti do hmotnosti 18 kg (cca do 2,5 – 3 let).

Skupina 2 a 3

Dětské autosedačky skupin 2 a 3 jsou určeny pro děti do hmotnosti 36 kg a slouží ke zmenšení prostoru mezi sedadlem vozidla a bezpečnostním pásem. 15550s

LIBFIN spol. s r. o.

Kvalitní, spolehlivé a bezpečné dětské autosedačky Maxi Cosi a mnoho dalších nejrůznějších designů a barevných provedení Vám za přijatelné ceny pro každého zákazníka nabízí společnost LIBFIN spol. s.r.o. s pobočkou v Mělníku a současně provozující internetový obchod BabyAndGo.cz. Součástí nabídky této firmy není pouze autosedačka Maxi Cosi, Bébé Confort a Safety 1st, ale i kočárky, hračky, dětský nábytek, vše pro dětské koupání a hygienu a další dětské zboží.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET