Pneumatiky

Na co si dát pozor při nákupu levných pneumatik?

Jak správně pečovat o pneumatiky a kdy je čas na nákup nových pneumatik?

Při výměně letních pneumatik za zimní a zimních pneumatik za letní a jejich následném uskladnění zpravidla na suché, chladné a tmavé místo pokud možno bez kontaktu s benzínem, oleji a jinými chemikáliemi je potřeba každý plášť důkladně zbavit nečistot a kamínků, nejlépe za pomoci vysokotlakého mytí s mýdlovou vodou. Chytrou vychytávkou je označení jednotlivých pneumatik dle místa namontování na vozidle.

Při uskladnění pneumatik je velmi důležitá jejich důkladná kontrola. Při té můžeme přijít na nejrůznější vady, jež pro snížení bezpečnosti jízdy vlastníků poškozených pneumatik i dalších účastníků silničního provozu zabraňují jejich dalšímu použití, a proto je vhodné je vyřadit a ekologicky zlikvidovat. Nejčastějšími vadami jsou popraskání, vypouklost a nedostatečná hloubka dezénu pláště. Po vyřazení jedné či více pneumatik nám nezbývá než se poohlédnout po nových kusech.

BARUM BRILLANTIS 2
BARUM BRILLANTIS 2

Jak správně vybírat pneumatiky?

Výtah vyhlášky ministerstva dopravy a spojů č. 102/1995 sb. o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích nám ukládá, že na vozidle mohou být používány pouze pneumatiky určené pro daný typ vozidla výrobcem vozidla (dle velkého technického průkazu) a výrobcem pneumatik. Na téže nápravě musí být namontovány pouze shodné pneumatiky, tj. pneumatiky stejné značky, druhu, rozměru a konstrukce.

Důležitým faktorem při výběru pneumatik je také jejich cenová relace. Ne každý si může dovolit nejdražší pneumatiky na trhu se zárukou vysoké kvality, ale dobré není ani kupovat podezřele levné pneu. Pokud chcete nakoupit pneumatiky levně, tak Vám doporučuji vyhledat si internetové obchody, jež zpravidla nabízí nižší ceny než běžní prodejci v kamenných obchodech. Při nákupu přes e-shopy si od prodejce levných pneumatik vyžádejte detailní foto vybrané pneumatiky s datem výroby pneumatiky. Vyvarujte se nákupu pneumatik starších 4 let, jelikož již nemusí splňovat požadované vlastnosti. Čím je pneumatika starší, tím se snižuje její funkce brzdění na mokré a suché vozovce, zvyšuje se vnější a vnitřní hlučnost a riziko aquaplaningu.

BLACKSTONE CD 3000
BLACKSTONE CD 3000

Nejvýhodnější pneu.cz

Prodej pneu online i offline je doménou spolehlivého prodejce společnosti Netmax SET s.r.o. s pobočkou v Praze a současně provozující internetový obchod Nejvýhodnější pneu.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

Jak ušetřit až několik tisíc?

Najděte si výhodnější povinné ručení.

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Autopůjčovna Praha Automoc

Nejnižší ceny v autopůjčovně, otevřeno každý den od 7:00 do 19:00 hod.