Proč si pořídit bezpečnostní šrouby na alu kola?

Vlastníte hliníkové desky na pneumatice neboli elektrony? Možná jste někdy v minulosti byli svědky nešťastné události, kdy majiteli byly jednoduše odcizeny. Nejhorší na tom je, že takovýchto případů policie řeší každým rokem stovky. Přitom ke každé krádeži existuje prevence, jak svůj majetek patřičně chránit. Bezpečnostní šrouby na alu kola budou efektivně bránit vaše disky před případnými zloději. Nemusíte se bát, že byste kvůli pojistným šroubům měli hluboko do kapsy, ba naopak ušetří vám řadu starostí.

K čemu slouží pojistné šrouby?

Pojistné či bezpečnostní šrouby slouží jako ochranný prostředek ALU kol. Ovšem, v čem je ochrana vašich kol tak efektivní? Pojistné šrouby zakoupíte v sadě, která vždy obsahuje 4ks šroubů. Součástí sady je také speciální bezpečnostní klíč, který s největší pravděpodobností lupič nebude mít zrovna u sebe. Majiteli však specifický tvar klíče umožňuje snadné utažení či povolení šroubu. Nikdo jiný, kromě vás tedy nemá k vašim hliníkovým krasavcům přístup.

Jak správně utáhnout bezpečnostní šroub?

Vkusná alu kola zdobí vozidlo majitele, tím víc však mohou být snadným terčem zlodějů. Pokud šrouby správně utáhnete nemusíte se bát, že byste o ně přišli. Sepsali jsme pro vás podrobný postup.
  1. Zastavte s vozidlem na tvrdé ploše a pokud možno v rovině
  2. Řadící páku zařaďte na „jedničku“, poté zatáhnete ruční brzdu
  3. Klasickým klíčem šrouby postupně utáhněte točivými pohyby ve směru hodinových ručiček
  4. Za pomocí speciálního klíče si nastavte potřebný moment.
  5. Ke konci už jen stačí všechny kolové šrouby klíčem dostatečně dotáhnout
Na závěr bychom vám rádi připomněli, že šrouby stejně jako kolové matice mají svou životnost, která je s každým povolením a dotažením na tom hůř a hůř. A proto je ideální šrouby přibližně po desátém použití vyměnit za nové kusy.

Publikováno: 30. 04. 2022