5 nejbezpečnějších aut, které se prohánějí na našich silnicích

Při pořizování automobilu máme každý jiné priority, podle kterých se rozhodujeme. Někdo se zaměřuje na luxus, někdo na rychlost a výkon a pro dalšího může být stěžejní bezpečí za volantem. Zkuste se ale zamyslet. Nemělo by být auto hlavně bezpečné? Připravili jsme si pro vás přehled 6 nejbezpečnějších aut poslední doby.
  1. Volkswagen Polo

V kategorii malých vozů se mezi bezpečné vozy řadí Volkswagen Polo. Vysoké hodnocení získalo toto auto zejména v oblasti ochrany dospělých, kde v testech dosáhlo až 96 % bodů. O bezpečnost se totiž starají tříbodové bezpečnostní pásy s předepínačem a omezovačem síly na všech sedadlech, čelní, boční i hlavové airbagy a nechybí ani praktický připomínač nezapnutých pásů.
  1. Subaru Impreza

Kompaktní třídu pak ovládlo Subaru Impreza. Maximálního bezpečí se totiž snaží dosáhnout systémem EyeSight, který zahrnuje asistenční technologie od funkce předkolizního brzdění přes adaptivní tempomat až po hlídání jízdních pruhů. Přední sloupky jsou pak řešeny tak, aby došlo k minimalizaci slepých míst. To vše navíc doplňuje snadná ovladatelnost a stabilita, díky které se můžete bez obav pouštět do výhybných manévrů.
  1. BMW řady 5

V kategorii vyšší třídy se za bezpečný automobil považuje BMW řady 5. Jeho předností je nejen ochrana chodců, ale také ochrana dětí i dospělých. Zkrátka jak je u BMW zvykem i zde se dočkáme vysoké úrovně jak aktivní, tak i pasivní bezpečnosti.
  1. + 5. Mercedes-Benz GLC, Volkswagen T-Roc

Jelikož se sportovní užitkové vozy stávají v poslední době jakýmsi fenoménem, jen nutno v této kategorii zmínit hned dva automobily. Jako první se podíváme na Mercedes-Benz GLC. Oproti svým předchůdcům se může pyšnit lepší ochranou chodců i dětí. To zajišťuje mimo jiné ESC, tříbodové bezpečnostní pásy s předepínačem a omezovačem síly na všech sedadlech, čelní, boční, pánevní a hlavové airbagy, kolenní airbag řidiče a aktivní kapota. Při nárazu chrání Mercedes cestující různých výšek a sedících v různých pozicích. V kategorii SUV nemůže chybět ani Volkswagen T-Roc. Jde o automobil, který zaujme především svým čistým a moderním designem. Teď už však budete vědět, že i v bezpečnosti si vede velice dobře. Kromě standardní výbavy jako jsou např. tříbodové bezpečnostní pásy a airbagy se o bezpečnost stará i automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a sledování jízdních pruhů. Při testech bylo zjištěno, že důležité části těla jsou dobře chráněny.

Pár slov závěrem

Na bezpečnost za volantem by měl být kladen vysoký důraz. Vždyť dopravních nehod se na silnicích děje víc než dost, proto kromě spolehlivého a bezpečnostního vozu nezapomeňte na povinnou výbavu v autě. V případě nehody se pak neobejdete ani bez zákonného pojištění vozidla. Samozřejmě, že každý z nás chce auto, které bude vypadat dobře na pohled, je však třeba si uvědomit, že bezpečnost a zdraví jsou důležitějšími aspekty.

Publikováno: 05. 12. 2018

Kategorie: Bezpečnost