Praktické tipy

Aby doprava nekolabovala

Auta jsou nedílnou součástí našich životů. Ty tam jsou doby, kdy se jednou za čas využívaly k rodinným výletům nebo se jednou za týden vozítko vytáhlo z garáže, aby jej pantáta naleštil, pokochal se jeho krásou a zase jej zaparkoval. Dnes auty jezdíme do práce, vozíme děti do školy, migrujeme do kroužků i na nákupy a jeden vůz obvykle v rodině nestačí.

​Provoz zhoustl dvojnásobně

Během posledních třiceti let se počet vozů v Česku zdvojnásobil, čemuž se muselo přizpůsobit i řízení dopravy. Provoz zhoustl natolik, že se dopravní špičky jen málokdy obejdou bez kolony nebo rovnou dopravní zácpy, a tak je na místě preventivně použít vhodné dopravní značky. Dopravní značení svislé je důležitým faktorem, bez nichž se žádné město neobejde.

O umístění svislého dopravního značení rozhoduje stanoveným postupem příslušný správní orgán, v případě účelových komunikací vlastník komunikace v rámci stanovení místní nebo přechodné úpravy provozu. Dle zákona dopravní značky a dopravní zařízení musí odpovídat stanovené podobě i technickým požadavkům, které stanoví technické předpisy.

​Individuální řešení průjezdnosti

Samozřejmě se vychází z konkrétních potřeb oblastí a dopravních situací. Jiný přístup si například vyžádá dopravní značení v Brně od dopravního značení v Horní Dolní. Mezi nejžádanější značení v centru měst se kromě značek výstražných, příkazových, zákazových a informativních řadí i parkovací zábrany nebo dopravní zrcadla. Jejich vhodné umístění totiž dokáže předejít kolapsu dopravy.

Společnost AZ značky, která vyrábí, prodává a pronajímá všechny typy značení, vznikla v roce 2006 a v současné době působí na území celé ČR. Specializuje se na vodorovné a svislé dopravní značení. Při aplikaci dopravního značení používá nejmodernější technologie a postupy. Od roku 2019 působí také na Moravě.

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.