Dálkový start auta přijde vhod po celý rok, nejen v zimě!

Jaro je v plném proudu a většinu motoristů momentálně příští zima nijak netrápí. Naopak je správná doba na přezutí zimních pneumatik na letní a přepnutí do příjemnějšího jízdního režimu. Jenomže čas letí jako voda a zanedlouho budeme opět čelit třeskutým mrazům. Ti šťastnější si v předstihu pořídí dálkový start. Ještě jste o něm neslyšeli, případně ho považujete za zbytečnost? Po přečtení tohoto článku pravděpodobně změníte názor. Důvodů, proč si vyladit auto právě tímto hi-tech zařízením, je daleko více než "jen" zvýšení úrovně komfortu při jízdě.

Královou mezi dálkovými starty je PANDORA

Systémů umožňující dálkový start je na trhu poměrně dost, ovšem zdaleka nejlepší reputaci se v poslední době těší značka PANDORA. Vyznačuje se prvotřídní kvalitou a dlouholetým bezproblémovým provozem. A co je pro spoustu uživatelů velmi důležité - systém skvěle reaguje i v bytové zástavbě na vzdálenost několika set metrů. Vozidla bez jakýchkoliv potíží přijímají signál a nastartují i v -20 °C.

Je libo ovládat auto skrze chytré hodinky? S PANDOROU můžete.

Co dálkový start vozu dokáže?

Hlavním důvodem pro pořízení dálkového startu je možnost vytopit v zimě interiér bezprostředně před jízdou na předem nastavenou teplotu. Díky tomu odpadají potíže se zamrzlými skly, okny a zámky. Zároveň dojde ohřátí motoru na provozní teplotu, což ocení každý řidič, kterému se nechce čekat za volantem (takže každý).

Mocný nástroj, se kterým budete mít automobil pod kontrolou.

Velmi užitečná je funkce ochrany turbodmychadla. Umožňuje řidiči vystoupit za auta ihned po jízdě, aniž by musel čekat, než se turbo promaže. Systém udrží motor v chodu po potřebnou dobu (cca 2 minuty) a poté ho vypne. Tím však výčet funkcí ani zdaleka nekončí. Za zmínku stojí také startování v určitý čas, udržování optimální teploty v interiéru, automatické spuštění alarmu v momentě, kdy se řidič vzdálí o několik metrů dál, notifikace o zapnutých světlech či automatické stahování oken při zamknutí vozu. A abychom nezapomněli, PANDORA samozřejmě slouží i jako moderní alarm do auta. Displej pageru – ovladače vás vždy upozorní na jakékoliv aktivity, například na otevření dveří či kapoty. V případě potřeby pak na dálku zablokujete přívod paliva do motoru. Další informace a technické specifikace jednotlivých variant najdete na pandora-alarm.cz.

Publikováno: 17. 04. 2019