Automobily Recenze

Nejrychlejší dodávka na světě? Nadopovaný Mercedes Sprinter od AMG

Pro sportovní vozy není stovka za 5,3 sekundy ničím výjimečným, ale v případě dodávky jde o docela extrémní číslo. Přesně tolik potřebuje ke zrychlení vyladěná verze populárního Mercedesu Sprinter. Díky technikům z divize AMG má pod kapotou 510 plnokrevníků.

Mercedes-AMG Sprinter 63 S poznáte na první pohled podle agresivní čelní masky, stylových litých kol a zadnímu difuzoru. V motorovém prostoru odpočívá čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec o výkonu 510 koní. Což je tak akorát na to, aby dodávku vystřelil na stovku tak rychle, až se za ní zapráší.

Kromě zmíněných designových úprav na voze nechybí ani čtveřice koncovek výfuku. Celek umocňuje povedené dvoubarevné lakování. Samozřejmostí je také snížený podvozek. Suma sumárum jde o výjimečně upravené užitkové vozidlo, se kterým můžete dopravit náklad v rekordně krátkém čase.

A kolik bude Mercedes-AMG Sprinter 63 S stát? Měli byste si krasavce koupit hned, nebo se vám vyplatí počkat, až se za pár let zařadí mezi ojeté dodávky? Pokud jme vás namlsali natolik, že jste začali uvažovat o koupi, vraťte peníze do prasátka. Super-rychlý Mercedes Sprinter v prodeji není a pravděpodobně ani nikdy nebude – kreace vznikla k příležitosti 1. apríla. Na druhou stranu by s takto sníženým podvozkem a nízkoprofolovými pneumatikami jezdil jen málokdo. Z praktického hlediska je tato dodávka nepoužitelná.

Potřebujete-li dodávku pro každý den, raději se poohlédněte po něčem normálním. Třeba po kvalitní ojetině, která toho nemá moc „nalítáno“ a těší se dobrému zdraví. Stačí navštívit prověřený autobazar užitkových vozů, kde vám garantují původ vozu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

Jak ušetřit až několik tisíc?

Najděte si výhodnější povinné ručení.

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Autopůjčovna Praha Automoc

Nejnižší ceny v autopůjčovně, otevřeno každý den od 7:00 do 19:00 hod.