Jsou repasované náhradní díly správnou volbou?

Proč kupovat nové díly, když vám mohou dobře posloužit repasované? Daný sortiment zajímá čím díl více provozovatelů motorových vozidel, protože představuje efektivní způsob, jak výrazně snížit náklady za opravy a servis vozidel. Otázkou však je, zda repasované náhradní díly skutečně dobře poslouží a jak je to s jejich kvalitou. Odpověď se vám pokusíme zprostředkovat v tomto článku.

Jak je to s kvalitou repasovaných dílů?

Ačkoliv popularita repasovaných dílů stoupá a objem prodeje je rok od roku vyšší, stále se najde spousta lidí, kteří mají pochybnosti ohledně kvality. Vždyť nákup použitého náhradního dílu musí nutně souviset s nemalým rizikem skryté vady... V praxi nelze repasované součástky házet do jednoho pytle. Vždy záleží na svědomitém přístupu toho, kdo repasované autodíly pouští do oběhu. Například v případě repasovaných brzdových třmenů prochází komponenty velmi důkladnou kontrolou. Renomovaní prodejci si nedovolí prodávat zboží, o jehož kvalitě nejsou stoprocentně přesvědčeni. Tím spíš, když jde o součástku mající velký vliv na jízdní vlastnosti vozu. Největší výhodou repasovaných dílů je samozřejmě výrazně nižší cena oproti ceně nových autodílů. Za zhruba polovinu získáte kvalitativně srovnatelné zboží.

Kde nakupovat?

Chcete-li mít jistotu prvotřídní kvality, poohlédněte se po repasovaných dílech tam, kde používají pouze značkové komponenty a poskytují záruku. Dobrou volbou je internetový obchod tirshop.sk, který provozuje společnost TIRSHOP-SJ s.r.o. V nabídce najdete repasovaná turba, kompresory a vstřikovací čerpadla. Společnost zároveň zajišťuje repas servořízení. Nejedná se o autodíly získané z polských autovrakovišť, jaké při repasi používají někteří jiné prodejci – TIRSHOP si za kvalitou stojí a poskytuje záruku na 6 měsíců.

Publikováno: 25. 10. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Náhradní díly

Tagy: repas servořízení | repasované brzdové třmeny | repasované náhradní díly