Recenze

Opel Ampera

Mezi tuzemskými motoristy byste našli mnoho takových, kteří jsou příznivci automobilové značky Opel. I když mezi ně zrovna nepatřím, musím uznat, že Opel Ampera je vůz, který se této automobilce opravdu vydařil a to v mnoha ohledech. Pojďme se na toto auto podívat trochu detailněji.

Opel Ampera je zástupcem dnes tolik diskutovaných elektromobilů. Znamená to tedy, že jezdí sice na benzín, ale má v sobě i elektrický systém akumulátorů, který zabezpečuje jeho dojezd výhradně na elektrickou energii. To se vám může hodit třeba ve chvílích, kdy vám dojde palivo a k nejbližší benzínce je to ještě několik desítek kilometrů.

Opel Ampera je osobní vůz, který vyhlíží celkem příjemným dojmem. V jeho útrobách se bez problémů usadí čtyři lidé a ani zavazadlový prostor o objemu 310 litrů nepatří mezi nejmenší, alespoň tedy co se týká kategorie elektromobilů. V automobilu se velmi pohodlně sedí a stejné plus platí i o řízení. Volant je polohovatelný a má přirozený odpor. Podle některých kritiků však vozidlo nemá nejideálnější přilnavost, osobně si však myslím, že je to věcí zvyku a subjektivního názoru.

Co se týká dalších parametrů vozu, jedná se o následující: Jeho délka je 4498 mm, šířka 1787 mm, výška potom 1439 mm a rozpětí náprav 2685 mm. Provozní hmotnost Opelu je 1732 kg, rozhodně se tak nejedná o jedno z lehčích aut. Co vás však zcela stoprocentně nepotěší, je jeho pořizovací cena. Opel Ampera je k dispozici za 1 080 000 Kč a to je pro podobné vozidlo prostě hodně a nutno říci, že takto nastavená cena je od Opelu ne zrovna nejlepším lákadlem. I tak je však pravděpodobné, že si tento jinak velice sympatický vůz najde své příznivce. Nejedná se sice o žádného závodníka, o čemž svědčí maximální rychlost 161 kilometrů v hodině a výkon 150 koní, i tak však do každodenního provozu může zapadnout.

 

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.