Recenze

Opel Ampera

Mezi tuzemskými motoristy byste našli mnoho takových, kteří jsou příznivci automobilové značky Opel. I když mezi ně zrovna nepatřím, musím uznat, že Opel Ampera je vůz, který se této automobilce opravdu vydařil a to v mnoha ohledech. Pojďme se na toto auto podívat trochu detailněji.

Opel Ampera je zástupcem dnes tolik diskutovaných elektromobilů. Znamená to tedy, že jezdí sice na benzín, ale má v sobě i elektrický systém akumulátorů, který zabezpečuje jeho dojezd výhradně na elektrickou energii. To se vám může hodit třeba ve chvílích, kdy vám dojde palivo a k nejbližší benzínce je to ještě několik desítek kilometrů.

Opel Ampera je osobní vůz, který vyhlíží celkem příjemným dojmem. V jeho útrobách se bez problémů usadí čtyři lidé a ani zavazadlový prostor o objemu 310 litrů nepatří mezi nejmenší, alespoň tedy co se týká kategorie elektromobilů. V automobilu se velmi pohodlně sedí a stejné plus platí i o řízení. Volant je polohovatelný a má přirozený odpor. Podle některých kritiků však vozidlo nemá nejideálnější přilnavost, osobně si však myslím, že je to věcí zvyku a subjektivního názoru.

Co se týká dalších parametrů vozu, jedná se o následující: Jeho délka je 4498 mm, šířka 1787 mm, výška potom 1439 mm a rozpětí náprav 2685 mm. Provozní hmotnost Opelu je 1732 kg, rozhodně se tak nejedná o jedno z lehčích aut. Co vás však zcela stoprocentně nepotěší, je jeho pořizovací cena. Opel Ampera je k dispozici za 1 080 000 Kč a to je pro podobné vozidlo prostě hodně a nutno říci, že takto nastavená cena je od Opelu ne zrovna nejlepším lákadlem. I tak je však pravděpodobné, že si tento jinak velice sympatický vůz najde své příznivce. Nejedná se sice o žádného závodníka, o čemž svědčí maximální rychlost 161 kilometrů v hodině a výkon 150 koní, i tak však do každodenního provozu může zapadnout.

 

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET