Budiž teplo aneb Jak snadno a rychle v zimě vytopit dílnu či garáž?

Zima je v plném proudu, ale spousta z nás doposud nevyřešilo důležitou věc – jak zajistit, aby byla přijatelná teplota v prostředí garáže nebo dílny? Pokud v daných prostorech nefunguje ústřední topením, můžeme si vypomoct mobilním topidlem. Dobrou volbou jsou mobilní dílenská topidla MASTER, která najdete v nabídce specializovaného prodejce eprofi.cz. Co nám prozradil o jednotlivých typech topidel?

Proč vůbec v dílně topit?

Pokud vás napadlo, že zimní měsíce nějakým způsobem přečkáte, protože v garáži či dílně netrávíte příliš mnoho času – i tak byste měli dané prostory čas od času vytopit přímotopem. Důvodem je fakt, že časté a prudké změny teplot způsobují srážení vlhkosti na nástrojích a nářadí, čímž zkracují jejich životnost. Díky topidlu zajistíte, aby prostory zcela nevymrzly. V případě, že se v nich pohybujete pravidelně, je nastolení optimální teploty důležitým předpokladem pro produktivní práci – v chladném prostředí je práce neefektivní, a z dlouhodobého hlediska i zdraví nebezpečná.

Jaký typ mobilního topidla zvolit?

Pokud se v garáži nachází připojení k elektrické síti, můžete zvolit některé z elektrických topidel. Mezi výhody dané kategorie patří „čistota“ energie – topidla neprodukují zplodiny a nespotřebovávají CO2. Navíc jsou velmi lehká, a tedy i snadno přenosná. Další možností jsou plynová topidla. Jsou cenově dostupná, kompaktní a během topení zůstávají studená na povrchu, nehrozí proto popálení osob nebo zvířat, která se v prostorách garáže či dílny pohybují. Rozhodnete-li se pro topení plynem, počítejte s nutností odvětrávání a manipulace s propan-butanovou bombou. Chcete poradit konkrétní model topidla? Obraťte se na odborníky z e-shopu profesionalni-topidla.cz. Tip na závěr: Trápí vás v garáži či dílně nadměrná vlhkost? Nic, co by nevyřešil vhodně zvolený vysoušeč. Skvělou volbou jsou odvlhčovače MASTER. Přečtěte si více na odvlhcovace.info.

Publikováno: 03. 03. 2021