Praktické tipy

Budiž teplo aneb Jak snadno a rychle v zimě vytopit dílnu či garáž?

Zima je v plném proudu, ale spousta z nás doposud nevyřešilo důležitou věc – jak zajistit, aby byla přijatelná teplota v prostředí garáže nebo dílny? Pokud v daných prostorech nefunguje ústřední topením, můžeme si vypomoct mobilním topidlem. Dobrou volbou jsou mobilní dílenská topidla MASTER, která najdete v nabídce specializovaného prodejce eprofi.cz. Co nám prozradil o jednotlivých typech topidel?

Proč vůbec v dílně topit?

Pokud vás napadlo, že zimní měsíce nějakým způsobem přečkáte, protože v garáži či dílně netrávíte příliš mnoho času – i tak byste měli dané prostory čas od času vytopit přímotopem. Důvodem je fakt, že časté a prudké změny teplot způsobují srážení vlhkosti na nástrojích a nářadí, čímž zkracují jejich životnost. Díky topidlu zajistíte, aby prostory zcela nevymrzly. V případě, že se v nich pohybujete pravidelně, je nastolení optimální teploty důležitým předpokladem pro produktivní práci – v chladném prostředí je práce neefektivní, a z dlouhodobého hlediska i zdraví nebezpečná.

Jaký typ mobilního topidla zvolit?

Pokud se v garáži nachází připojení k elektrické síti, můžete zvolit některé z elektrických topidel. Mezi výhody dané kategorie patří „čistota“ energie – topidla neprodukují zplodiny a nespotřebovávají CO2. Navíc jsou velmi lehká, a tedy i snadno přenosná.

Další možností jsou plynová topidla. Jsou cenově dostupná, kompaktní a během topení zůstávají studená na povrchu, nehrozí proto popálení osob nebo zvířat, která se v prostorách garáže či dílny pohybují. Rozhodnete-li se pro topení plynem, počítejte s nutností odvětrávání a manipulace s propan-butanovou bombou.

Chcete poradit konkrétní model topidla? Obraťte se na odborníky z e-shopu profesionalni-topidla.cz.

Tip na závěr: Trápí vás v garáži či dílně nadměrná vlhkost? Nic, co by nevyřešil vhodně zvolený vysoušeč. Skvělou volbou jsou odvlhčovače MASTER. Přečtěte si více na odvlhcovace.info.

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.