Citroën DS5

Citroën DS5 je určitě auto, které vás překvapí, neboť za volantem budete mít jednoznačně velmi příjemný pocit z jízdy. Navíc je Citroën DS5 vzhledově krásný a na provoz velmi úsporný automobil.

Pěkný a nápaditý design

Všechny Citroëny řady DS mají velmi atraktivní a moderní design. A DS5 v tomto směru nevybočuje z řady. Citroën DS5 je určitě designově vytříbeným a pěkným vozem. Díky jeho osobitému designu si tento vůz nespletete s žádným jiným automobilem.

Hodně skla

Velmi efektně působí především velká prosklená plocha, která ovšem nezajišťuje úplně přehledný výhled, což je malá vada na kráse tohoto vozu.

Motor vozu má výkon 147 kW při 5500 až 6800 min-1. Auto dále disponuje manuální šestistupňovou převodovkou, takže maximální rychlost je 235 kilometrů za hodinu. Zrychlení vozu je z nuly na 100 kilometrů za hodinu 8,2 sekund. Ve voze se velmi dobře sedí, především na předních sedadlech, která mají opěrku ve tvaru „náramku“ a jdou elektronicky nastavit. V přední části vozu je rovněž hodně místa.

Jízdní vlastnosti auta jsou obstojné

Jízdní vlastnosti vozu DS5 jsou na dobrých silnicích velmi uspokojivé. Jízda přes méně kvalitnější silnice už je mnohem horší, neboť tlumiče auta nejsou úplně nejúčinnější. Z tohoto důvodu bude užití vozu především na delší jízdy po kvalitních silnicích a dálnicích. Velké ocenění si DS5 zaslouží za dobré odhlučnění interiéru. Do pěkného interiéru vozu proniká zvuk motoru pouze při vysokých otáčkách. Další zvuky ze silnice jsou dokonale utlumeny a pronikají k posádce auta jakoby z velké vzdálenosti.

Klady a zápory auta

Velkým plusem vozu je jeho osobitý design, pohodlná přední sedadla, velmi povedený vnitřní interiér a velký zavazadlový prostor. Drobnými nedostatky tohoto automobilu jsou nepohodlná zadní sedadla, nepřehledná karoserie a drobné ergonomické nedostatky. 

Publikováno: 08. 10. 2012

Kategorie: Recenze