Přeprava nákladu, stěhování - k tomu je potřeba dodávka

Pokud potřebujeme přepravit jakýkoliv náklad nebo třeba i nábytek, pokud potřebujeme přestěhovat babičku nebo máme v plánu stavět na chalupě pergolu a nemáme k dispozici dodávku na převoz materiálu, není to žádný důvod k panice. Existuje řešení, které bude vhodné pro všechny takové a jim podobné situace.

Spolehlivá autopůjčovna

Za prvé je potřeba zmínit, že pronájem takové užitkové dodávky je z pohledu klienta velmi snadnou záležitostí. Na trhu existuje dnes celá řada kvalitních a prověřených půjčoven, které nabízejí svým klientům široký výběr aut a dodávek všech možných variant, barev, velikostí i značek. Jak ovšem poznáme tu spolehlivou a správnou autopůjčovnu? Máme několik možností, jak si firmu prověřit. Můžeme se podívat na reference firmy, můžeme také dát na doporučení například svých známých nebo prostě dáme jen na svůj úsudek. V  portfoliu takových firem se nacházejí vozy, které odpovídají standardu. Můžeme se ale setkat také s vozy, které jsou daleko luxusnější a dle vybavení také velice komfortní. Jestliže si chceme dodávku pronajmout, měli bychom přihlížet i na to, zda vybraný vůz má vše, co potřebujeme. Při rozhodování nám mohou pomoci i jiné faktory, jsou to například velikost a kvalita vozového parku. Ten je asi ze všeho nejdůležitější. V době internetu má každá firma jistě své webové stránky, na kterých jsou fotografie nabízeného zboží i vozů k pronájmu. Pokud ovšem dodávky neodpovídají nabídce, rovnou se seberme a raději se rozhlédneme po něčem lepším. Přece jenom staré modely aut, jejich špatný technický stav a naše zdraví na pozemních komunikacích se sloučit dohromady asi moc nedá.

Co nám autopůjčovny nabízejí

Pokud uvažujeme o pronájmu dodávky, můžeme konstatovat, že autopůjčovny nabízejí pronájem nejen na jeden den, ale také na pár hodin a dokonce může jít i o dlouhodobý pronájem. V tomhle směru je takový dlouhodobý pronájem velice vhodný pro začínající živnostníky,kteří nemají k dispozici vlastní vůz ke své práci. Pronájem je tedy určitě dobrá nabídka, která se vyplatí.

Co je potřeba k zapůjčení dodávky

Každý pronájem dodávky se určitě neobejde bez důležitých formalit. Žadatel o pronájem musí splňovat nějaké podmínky, zejména řidičský průkaz. Bez tohoto oprávnění nám žádná autopůjčovna auto nepůjčí. Dále pak budeme potřebovat platný občanský průkaz a hotovost k zaplacení vratné zálohy. Výše zálohy ale záleží na půjčovně. Dalším kritériem pro solidní pronájem vozu může být i věk řidiče, který musí být nad 23 let, ale ne všechny autopůjčovny to vyžadují. Je to ovšem vzhledem k nedostatečných řidičských zkušeností mladých lidí celkem pochopitelné.

Než podepíšeme smlouvu

Před každým podpisem smlouvy o pronájmu dodávky či jiného vozu je třeba si pozorně přečít všechny náležitosti i podmínky autopůjčovny. Dodávka, o kterou máme zájem musí být vpořádku, musí splňovat zase naše představy a někdy zdánlivě malý drobný nedostatek na autě třeba v podobě praskliny na předním skle, nám bohužel může zkomplikovat život. V nejlepším případě se doporučuje si auto předtím nafotit,abychom měli důkaz. Dobrou zprávou je, že autopůjčovny jsou samozřejmě dobře pojištěny a nemusíme se starat ani o povinné nebo havarijní pojištění. Dálniční známky bývají v ceně půjčovného, stejně jako pohonné hmoty.

Publikováno: 15. 02. 2019

Kategorie: Služby | Autopůjčovny