Autopůjčovny Služby

Přeprava nákladu, stěhování – k tomu je potřeba dodávka

Pokud potřebujeme přepravit jakýkoliv náklad nebo třeba i nábytek, pokud potřebujeme přestěhovat babičku nebo máme v plánu stavět na chalupě pergolu a nemáme k dispozici dodávku na převoz materiálu, není to žádný důvod k panice. Existuje řešení, které bude vhodné pro všechny takové a jim podobné situace.

Spolehlivá autopůjčovna

Za prvé je potřeba zmínit, že pronájem takové užitkové dodávky je z pohledu klienta velmi snadnou záležitostí. Na trhu existuje dnes celá řada kvalitních a prověřených půjčoven, které nabízejí svým klientům široký výběr aut a dodávek všech možných variant, barev, velikostí i značek. Jak ovšem poznáme tu spolehlivou a správnou autopůjčovnu? Máme několik možností, jak si firmu prověřit. Můžeme se podívat na reference firmy, můžeme také dát na doporučení například svých známých nebo prostě dáme jen na svůj úsudek. V  portfoliu takových firem se nacházejí vozy, které odpovídají standardu. Můžeme se ale setkat také s vozy, které jsou daleko luxusnější a dle vybavení také velice komfortní.

Jestliže si chceme dodávku pronajmout, měli bychom přihlížet i na to, zda vybraný vůz má vše, co potřebujeme. Při rozhodování nám mohou pomoci i jiné faktory, jsou to například velikost a kvalita vozového parku. Ten je asi ze všeho nejdůležitější. V době internetu má každá firma jistě své webové stránky, na kterých jsou fotografie nabízeného zboží i vozů k pronájmu. Pokud ovšem dodávky neodpovídají nabídce, rovnou se seberme a raději se rozhlédneme po něčem lepším. Přece jenom staré modely aut, jejich špatný technický stav a naše zdraví na pozemních komunikacích se sloučit dohromady asi moc nedá.

Co nám autopůjčovny nabízejí

Pokud uvažujeme o pronájmu dodávky, můžeme konstatovat, že autopůjčovny nabízejí pronájem nejen na jeden den, ale také na pár hodin a dokonce může jít i o dlouhodobý pronájem. V tomhle směru je takový dlouhodobý pronájem velice vhodný pro začínající živnostníky,kteří nemají k dispozici vlastní vůz ke své práci. Pronájem je tedy určitě dobrá nabídka, která se vyplatí.

Co je potřeba k zapůjčení dodávky

Každý pronájem dodávky se určitě neobejde bez důležitých formalit. Žadatel o pronájem musí splňovat nějaké podmínky, zejména řidičský průkaz. Bez tohoto oprávnění nám žádná autopůjčovna auto nepůjčí. Dále pak budeme potřebovat platný občanský průkaz a hotovost k zaplacení vratné zálohy. Výše zálohy ale záleží na půjčovně. Dalším kritériem pro solidní pronájem vozu může být i věk řidiče, který musí být nad 23 let, ale ne všechny autopůjčovny to vyžadují. Je to ovšem vzhledem k nedostatečných řidičských zkušeností mladých lidí celkem pochopitelné.

Než podepíšeme smlouvu

Před každým podpisem smlouvy o pronájmu dodávky či jiného vozu je třeba si pozorně přečít všechny náležitosti i podmínky autopůjčovny. Dodávka, o kterou máme zájem musí být vpořádku, musí splňovat zase naše představy a někdy zdánlivě malý drobný nedostatek na autě třeba v podobě praskliny na předním skle, nám bohužel může zkomplikovat život. V nejlepším případě se doporučuje si auto předtím nafotit,abychom měli důkaz. Dobrou zprávou je, že autopůjčovny jsou samozřejmě dobře pojištěny a nemusíme se starat ani o povinné nebo havarijní pojištění. Dálniční známky bývají v ceně půjčovného, stejně jako pohonné hmoty.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.