Peugeot 301

Pokud jste vášniví příznivci francouzské značky Peugeot, můžeme vás potěšit dobrou zprávou, že v nejbližších měsících se začne prodávat zbrusu nový výrobek této značky. Půjde o vůz Peugeot 301.

Nový model s komfortní výbavou

Zbrusu nový model bude svým uživatelům nabízet velmi moderní prvky, které určitě oceníte. Auto bude mít například elektronickou klimatizaci, autorádio MP3 s hands free sadou Bluetooth nebo zadní parkovací asistent. To vše má zajistit mnohem vyšší úroveň komfortu a pohodlí na palubě.

Nejdříve se Peugeot 301 začne prodávat v Turecku

Automobil Peugeot 301 má být především rodinným a velmi bezpečným automobilem. Tyto základní vlastnosti mají tomuto typu vozu zajistit obchodní úspěch v celé řadě zemí, včetně České republiky.

Nový Peugeot 301 se bude vyrábět v továrně na auto ve Vigu, které leží na severozápadě Španělska. Podle informací z francouzské automobilky se první vozy Peugeot 301 budou prodávat od 1. listopadu roku 2012. Prodej těchto vozů bude nejprve zahájen v Turecku a později i v dalších zemích Evropské unie, Afriky a Latinské Ameriky.

Technické parametry vozu

Svým vzhledem bude Peugeot 301 připomínat předcházejí modelové řady 408 a 208. Typ motoru vozu je řádový zážehový tříválec 1,2 VTi s výkonem 52 kW (71 k). Tento motor může bez problému spolupracovat s robotizovanou pětistupňovou převodovkou. Vůz nabízí pro své potencionální cestující velmi prostorný interiér. Všichni cestujíce budou mít dostatek místa do délky, na šířku i pro nohy. V přední části vozu je interiér ve výši loktů široký 1,409 mm, v zadní části auta se pak nabízí prostor ve výši loktů na šířku 1,395 mm. Prostor pro kolena zadních cestujících je dlouhý minimálně 121 mm. Objem prostoru pro zavazadla je 506 litrů. Peugeot 301 nezapomněl rovněž na bezpečnost, neboť automobil disponuje celkem čtyřmi airbagy, Abs s brzdovým asistentem a úchyty Isofix.

Publikováno: 25. 09. 2012

Kategorie: Recenze