Nejede vaše auto dostatečně rychle? Víme, jak ho zrychlit

Patříte k lidem, kteří rádi jezdí opravdu rychle? Máte však pocit, že vaše auto zatím dostatečně rychle nejede? Rychlost vám nezvýší namontovaný sportovní výfuk ani sportovní volant, je třeba zamířit trochu hlouběji do vozidla, takzvaně pod kapotu. Aby vaše auto dosáhlo opravdu skvělých hodnot na tachometru, prozradíme vám, co pro zvýšení rychlosti udělat.

I starší vozy mohou jezdit stejně rychle jako nové unikátní modely z dílny nejdražších automobilek. Myslíte si, že to není možné? Vyvrátíme vaši domněnku několika možnostmi, které vedou ke zvýšení rychlosti u jakéhokoli vozu.

Redukujte hmotnost

Ve světě automobilů se říká, že rychlost je “mrcha”. Právě vysoká hmotnost se totiž podepisuje na nízké výkonnosti a rychlosti. Obecně tedy ve světě automobilů platí, že čím nižší hmotnost je, tím je vůz rychlejší na rovince.

Hmotnost je možné redukovat naprosto zadarmo, jen buďte opatrní, čeho se ve vozidle vzdáváte. Například můžete nahradit sedadla za lehčí, stejně tak se můžete zbavit zbytečně těžkých koberečků nebo rezervy, která také přidává pár kilogramů.

Zvýšit rychlost pomůže i brzdový systém

Kromě zmiňovaného redukování hmotnosti vám pomůže zvýšit rychlost také brzdový systém. To je už u mnohých techniků poměrně oblíbené - hrát si s brzdovým systémem, s brzdovými destičkami nebo kapalinou. Abyste zvýšili rychlost, přesto se mohli spolehnout na brzdy, je dobré nechat kotouče plné. Následovně aplikujte i sportovní brzdové destičky, které mají lepší třecí schopnost. A co brzdová kapalina? Volte takovou, která nezačne vřít vždy, když začnou padat teplotní rekordy.

I když se zdá být tato možnost opravdu efektivní, jediné, co vás od ní může zastrašit, je vyšší hlučnost. Možná jste však zastáncem názoru, že když není auto hlasité, není to vozidlo pro pravého muže.

Publikováno: 30. 01. 2020