Nová Kia Sorento

V tomto článku vám představíme vůz jihokorejské provenience Kia Sorento.

Nová Kia Sorento má především zdokonalenou karoserii a menší spotřebu paliva, což ocení všichni čeští řidiči, kteří stále nepříjemně sledují, jak cena benzínu stále strmě stoupá nahoru. Automobil Kia Sorento rovněž nabízí skvělý design a slušnou bezpečnostní výbavu. Kia Sorento je prostě ideální vůz pro českého a moravského zákazníka.

Podle výkonného ředitele Kia Motors Corporation Thomase Oh, je automobil Kia Sorento navržen podle přání mnohých zákazníků této jihokorejské značky. Přitom již druhá generace automobilů Kia Sorento byla mezi zákazníky velmi žádaná. Od roku 2009 se po celém světě prodalo více než 620 tisíc automobilů, což je velmi dobrý obchodní výsledek. Ve Spojených státech amerických byla dokonce Kia Sorento nejprodávanějším vozem na trhu.

Nová Kia Sorento má především zcela nové přední světlomety s obrysovými světly LED. Dále pak nové zadní výklopné dveře se zadními sloučenými svítilnami LED a nové nárazníky se svisle umístěnými mlhovými světlomety. Potencionální zákazníci mají rovněž větší výběr kol, včetně kola o velikosti 19 palců, které je vyrobeno z velmi lehké slitiny.

K dispozici je pětimístní nebo sedmimístný interiér. Pohodlí všech sedadel zpříjemňuje měkčí povrch, takže při jízdě budete sedět velmi pohodlně a komfortně. Modernější charakter auta výrazně podtrhuje zcela nový přístrojový štít s dobře vypadajícím LCD a novou středovou konzolou se sedmi palcovým displejem multimediálního systému. Interiér vozu je taktéž na výběr, buď si koupíte automobil s černým nebo béžovým čalouněním. Vybrat si můžete také materiál čalounění. K dispozici je čalounění z tkaniny nebo kůže. Automobil může být dále na přání zákazníka rozšířen o panoramatické střešní okno. Vůz Kia Sorento je opravdu velmi pěkný automobil.

Publikováno: 18. 10. 2012

Kategorie: Recenze