Náhradní díly

Víte, co je to kat?

Ne, nebojte se, nikdo vám hlavu neusekne kvůli tomu, že nevíte, co je to kat. Kat je slangový výraz pro katalyzátor. Ten snižuje množství škodlivých látek, které vznikají při spalování pohonných hmot. Chemickou reakci, při níž dochází k přeměně škodlivých látek na ty méně škodlivé, zajišťuje vrstva drahých kovů jako je rhodium, paladium nebo platina.

Výkup katalyzátorů Ostrava

Životnost katalyzátoru je zhruba 130 000 km. Vzhledem k tomu, že obsahuje těžké kovy a škodlivé látky, jde o silně znečišťující odpad, který má však i nějakou tu hodnotu. Tudíž je pro vás i pro životní prostředí silně nežádoucí ho jen tak vyhodit. Ideálním řešením je výkup katalyzátorů u firmy KOLTOM, s.r.o. Jestli váš katalyzátor již dosloužil a řešíte, kam s ním, odneste ho do některé ze sběren této firmy. Zde od vás vykoupí použité automobilové katalyzátory z benzinových a naftových vozidel a dále filtry pevných částic (celé i samostatnou keramiku). Obrátit se můžete na výkupnu v Ostravě, Havířově nebo v Chotěbuzi. V případě, že byste potřebovali prodat větší množství katalyzátorů, vyškolení zaměstnanci výkupny přijedou za vámi, na místě katalyzátory nacení, zaplatí a odvezou je k ekologické likvidaci.

Cena katalyzátorů

Cena katalyzátorů závisí na množství drahých kovů v nich obsažených. Jejich ceny jsou pohyblivé podle ceny kovů na světových burzách. Cena výkupu se pohybuje zhruba od 300 Kč do několika tisíc. Pokud chcete znát přesnou cenu těchto „katů“, kontaktujte výkup katalyzátorů Ostrava. A proč je tak výhodné prodat své katalyzátory právě tam? Protože mají ceny, které přesně odpovídají obsahu drahých kovů a dění na světových burzách.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.