Zapůjčená dodávka dnes není ničím neobvyklým

Jestliže potřebujeme větší vůz a to ať už z důvodu, že chceme jet s rodinou na dovolenou, nebo protože potřebujeme odstěhovat babičku, vhodným řešením je pronájem dodávky. Dnes to není žádná výjimka a firem je na trhu také dostatek, takže pečlivě vybírat a hurá do realizace.

Spolehlivá firma

Pokud nalezneme půjčovnu, která nám po všech stránkách bude vyhovovat, můžeme si rovnou dodávku zapůjčit. Vozový park by měl odpovídat nabídce a samozřejmostí by mělo být jejich pojištění. Ubezpečit bychom se měli na to, zda je povoleno vyjet za hranice nebo nikoli. Některé půjčovny mají ve svým obchodních podmínkách přímo sděleno, že se nesmí s autem vyjet za hranice, takže pokud se chystáme na dovolenou k moři, ujistěme se raději ihned při prvním setkání. Jestliže se nám ale vozový park vůbec nezamlouvá a to z různého důvodu, obraťme se na patě a vyhledejme raději konkurenci. Není nic horšího, než zjištění, že dodávky námi vybrané firmy pamatují ještě první republiku. Mnoho půjčoven také své klienty upozorňuje na to, že vozy jsou nekuřácké a v případě porušení podmínek nás čekají pokuty. Také musíme auto vrátit ve stavu, v jakém jsme si ho půjčili.

Pozor na příplatky

Pokud jsme si vybrali firmu, která nabízí dodávky podle našich představ, jistě bychom si měli zjistit cenu půjčovného. Levná cena půjčené dodávky stoprocentně neznamená, že vše bude přesně tak jak má. Platí zde heslo: „ Důvěřuj, ale prověřuj.“ Samozřejmostí také je, zeptat se hned na začátku, zda jsou u celkové ceny půjčeného auta zahrnuty všechny příplatky. Pokud ne, je nutné si je vyžádat a firma je povinna nám je sdělit.

Číst podmínky je nutné

Mezi podmínky půjčení dodávky mnohdy patří také například i věk řidiče. Mladší řidič, který má čerstvý řidičský průkaz a nemá moc zkušeností, není v půjčovnách moc oblíbený. Některé půjčovny vyhoví svým zákazníkům například jen tehdy, pokud je mu více jak 25 let. Pokud se nám během jízdy v zapůjčené dodávce podaří například vylít nějaké pití nebo dokonce kávu, půjčení se nám tak bohužel trochu prodraží, neboť si půjčovna jistě bude účtovat vyčištění. Se zapůjčenou dodávkou můžeme nejen procestovat kus světa, ale můžeme si ji půjčit například i pro odvoz našich zaměstnanců na firemní školen nebo veletrh. Je zde také možnost dodávky půjčit si v různém provedení a velikostech.

Publikováno: 07. 02. 2019

Kategorie: Služby | Autopůjčovny