Po jakých přípravcích na péči o auto před zimou sáhnout?

Nejdříve pořádně auto vyčistit, a potom jej chránit řádnou autokosmetikou. To je to správné pravidlo při přípravě motorového parťáka na zimu! Máme pro vás několik tipů.

Když pořádně vyčistit auto, znamená to mít také jistotu, že zmizely všechny urputné nečistoty, jako je nalétaný hmyz apod. není potřeba žádné násilí, půjde to krásně i s přípravkem na odolné nánosy určeným.

Odstraňovač hmyzu Kärcher 3V1 RM 618 je vhodný pro použití na lakovaných površích, kovu, plastu ale i například při čištění oken a zrcátek. Nečistoty odstraňuje efektivně, avšak je stále šetrný k čištěným materiálům. Takže světla opět svítí jasně a poznávací značka je krásně čitelná, a hlavně připravená na další krok přípravy na zimu.

Jak chránit lak? Možná jste během léta pořádně vašemu motorovému mazlíkovi protáhli kola. Veškeré doposud neviditelné malé škrábance a ťupky ale mohou během zimy nabrat na síle. Po umyti je tedy jasnou volbou vosk. Autokosmetika se tak o malé škrábance postará a rozhodně nedovolí jejich zvětšování, během zimních častých nečasů. Krásu laku můžete přes zimu opravdu udržet.

Vosk na auto Kärcher RM 660 zvýrazní barvu laku a zintenzivní jeho lesk. Díky svému složení čistí lakovaný povrch a odstraňuje povrchové škrábance. Zároveň lak chrání před UV zářením, silniční špínou nebo dokonce před solí, které je během zimy na všech silnicích habaděj. Barva díky stále ochraně zůstane uchována a díky péči, které se postarají o malé škrábance bude déle krásná i celá kapota.

Kola a disky se setkávají „tváří v tvář všem solným nečistotám. Zde je jasnou volbou Čistič disků Kärcher RM 667 Premium si poradí i s černou špínou z brzd, zimními nánosy soli nebo dokonce s vápenatými skvrnami. Stále je ale šetrný k čištěnému materiálu. Díky inteligentní změně barvy navíc také poznáte, kdy je prostředek aktivní a kdy jej můžete již opláchnout.

Nezapomínáme ani na interiér auta, který je zkrátka během bahnité a posolené zimy celkem těžké udržet perfektně čistý. . Čistič interiéru Kärcher RM 651 je multifunkční a snadno s ním vyčistíte plasty, gumy, vinyl i textil. Efektivně odstraňuje i kávu, skvrny od jídla, opalovací krémy nebo nikotin. Redukuje nepříjemný zápach cigaretového kouře nebo potu. A určitě si na své přijdete i pokud jste v autě převáželi mazlíčka.

Čistá a hezká palubní deska je prostě základ. Bohužel i ta je vystavována přímému kontaktu například s klíči, dráky nehty i mastnotou. S čističem palubní desky Kärcher RM 652 jsou chráněny všechny plastové a gumové povrchy jako je například přístrojová deska nebo dveřní výplně. Péče zakrývá povrchová poškození a obnovuje barvu i lesk. Navíc vytváří ochrannou vrstvu s hladkým povrchem, který odpuzuje vodu i špínu.

Více tipů na pomocníky pro čištění auta naleznete na https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada.

Publikováno: 06. 11. 2021