Autopůjčovny Služby

Jak koronavirus ovlivnil trh s automobily? Prodej nových vozů dostal stopku, autobazary prodávají on-line

V posledních týdnech se drtivé většině lidí změnil život. Vláda, ve snaze zabránit šíření koronaviru, nařídila od soboty 14. března zavření mnoha provozoven včetně autobazarů. Zavřené jsou také showroomy a prodej nových aut se proto dočasně zastavil. Někteří prodejci ojetých vozů však zareagovali pružně a nabízí prodej formou e-shopu.

Čína řešení má, v ČR se prodej nových vozů zastavil

Prodej vozů přes internet nyní zažívá boom především v Číně. Výrobci automobilů lákají zájemce o nový vůz na kompletní servis bez nutnosti návštěvy showroomu. Automobilka Geely jde ještě o něco dál – své nové SUV vozy vybavuje speciálním systémem pro filtrování bakterií a virů. U nás panuje situace odlišná. Poměrně zásadní problém spočívá v administrativě související se zápisem nového vozu do registru. Jaj se situace vyvine, ukáže teprve čas.

O něco lépe jsou na tom některé autobazary. Například bazar ojetých aut Výhybka nyní prodává online. Zájemce si vybere vůz na webu a následně se přes telefon domluví na způsobu předání. Firma striktně dodržuje veškerá opatření nezbytná pro zajištění bezpečného prodeje.

Zájemci o koupi staršího vozu tak nemusí čekat na zrušení vládních opatření. Nový způsob nakupování jim naopak šetří čas. Zda autobazary u online prodeje zůstanou i v budoucnu, ukáže čas. Jako doplňkovou službu by to jistě mnozí zákazníci uvítali.

Cena ojetých vozidel klesá

Pomineme-li fakt, že nastala doba ekonomické nejistoty, nákup ojetého vozu se momentálně vyplatí více než před krizí. Snížená poptávka způsobila propad cen pod úroveň minulého roku. V období mezi jedenáctým a dvanáctým týdnem klesla průměrná cena ojetiny na 254 tisíc korun, což je zhruba o osm tisíc méně než na začátku roku.

Z finančního hlediska nemá odkládání nákupu smysl. Kontaktovat můžete třeba zmíněný pražský autobazar, který vám automobil přiveze až před dům.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.