Pojištění a financování

Proč má povinné ručení tak velký význam?

Povinné ručení je pojmem, s nímž se setká každý majitel, respektive provozoval a řidič libovolného dopravního prostředku vedeného v registru vozidel. Služba vyžadovaná zákonem, jež má chránit především ostatní účastníky silničního provozu a občany, jimž byste svou nedbalou jízdou způsobili jakoukoliv škodu.

Pakliže povinné ručení nevlastníte, vystavujete se vysokému finančnímu postihu a hlavně nebezpečí, že všechny náklady spojené s poškozením cizí věci a osob, včetně úmrtí, budete muset hradit sami z vlastní kapsy. A nutno podotknout, že v tomto směru může jít o astronomické částky.

Nejlevnější povinné ručení na internetu

Jestliže se nacházíte v situaci, kdy potřebujete uzavřít pojistku na auto, určitě sháníte kvalitní služby za bezkonkurenční ceny. Tuto pomyslnou kombinaci však nehledejte na pobočkách nejrůznějších společností, nýbrž na internetu.

Nejlevnější povinné ručení uzavřené touto cestou sebou přináší spoustu výhod.

 • Ušetříte drahocenný čas
 • Nemusíte dojíždět na vzdálené pobočky
 • Získáte cenově výhodnější podmínky
 • Srovnání povinného ručení

Jestliže podstoupíte výše uvedený proces, rozhodně se nespoléhejte na jedinou cenovou nabídku, jíž řeknete ano. Aby byla vaše volba co nejobjektivnější, je vhodné porovnat hned několik produktů najednou. Ani v tomto směru ale nebudete mít problém.

Je tu srovnání povinného ručení, v rámci něhož dochází k vytvoření přehledného seznamu pojistných kanceláří, z nichž si následně vyberete na základě libovolných parametrů.

 • Konkrétní pojišťovací společnost
 • Výše limitů povinného ručení
 • Velikost celkové částky

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

V první řadě jsou to určitě technické parametry vozidla, k nimž se váže také věk a předchozí zkušenosti žadatele. Budete-li dlouhodobým řidičem bez nehod, těšte se na bonusy v hodnotě 50 % – 60 %, s nimiž výrazně ušetříte.

Zásadní jsou však i další vlastnosti povinného ručení.

 • Limity pojištění
 • Rozsah asistenčních služeb
 • Frekvence pravidelných splátek pojistky na auto

Povinným ručením to nekončí

Pokud si myslíte, že kalkulačka povinného ručení je vším, co vás bude zajímat, jste na omylu. Chcete-li kromě cizího majetku ochránit také ten svůj, pořiďte si havarijní pojištění. V kombinaci s tím povinným souvisí ještě jeden velice oblíbený produkt.

Vzhledem k tomu, že s autem neustále cestujete, máte možnost uzavřít také cestování pojištění, které se bude vztahovat na celou posádku v automobilu.

Nepodceňujte výběr povinného ručení, s nímž vám v každém případě pomůže efektivní a časově nenáročné srovnání. Spousta nabídek na jednom místě s celkovou úsporou až 70 %. Okuste služeb níže uvedených profesionálních společností. Kooperativa, AXA, Česká pojišťovna.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

 • Výborný článek! Děkuji!
  Já bych si chtěla sjednat povinne ruceni, máte prosím nějaké typy?
  Slyšela jsem,že na povinnemruceni.com jsou výhodné nabídky, ale nevím?

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.