Mazda CX-5

Máte zájem o nové vozy společnosti Mazda? Zde vám představíme jeden vůz, který vás jistě zaujme. Jedná se o automobil, který má označení Mazda CX-5.

<p align="JUSTIFY" Co všechno nová Mazda CX-5 nabízí?

Začneme u pohonu. Model CX-5 se prodává jak s pohonem předních kol, tak s pohonem všech kol. Motory jsou také různé, vybrat si můžete mezi naftovou dvadvojkou nebo benzínovým dvoulitrem. K nim si můžete vybrat automatickoupřevodovkunebo šesti stupňovou manuální převodovku. Za povšimnutí stojí rovněž zajímavý systém, který se jmenujei-stop. Jde o inteligentní start/stop systém, který pro opakované nastartování používá energii ze spalování.

Mazda CX-5 je velmi bezpečný vůz

Automobil Mazda CX-5 dále nabízí velmi tuhou karoserii Skyactiv, která v nárazových testech dosáhla špičkových výsledků. Nová Mazda má rovněž celou řadu bezpečnostních vychytávek, takže při jízdě se budete v tomto voze cítit velmi bezpečně. Za zmínku stojí především sedadla, která jsou konstruována tak, aby chránila krční páteř při nárazu zezadu. Bezpečnostní pásy jsou opatřeny omezovači tahu, což snižuje riziko zranění hrudníku. V základní výbavě jsou samozřejmě boční, přední a okenní airbagy. Z aktivní bezpečnosti zmiňme ještě důmyslný systém, který vás bude varovat před neúmyslným vybočením z jízdního pruhu.

Pár základních technických informací

Maximální rychlost Mazda CX-5 u benzínového typu je 197 kilometrů za hodinu. Zrychlení z nuly na 100 km/h je 9,6 sekund. Spotřeba tohoto vozu je 6,6 litrů na 100 kilometrů. Objem prostoru pro zavazadla je 503 litrů, včetně prostoru pod podlahou, což je opravdu slušný prostor, neboť zde máte místa pro čtyři velké kufry. Na tuzemském trhu je v současné době k dispozici čtveřice výbav - Emotion, Attraction, Challenge a Revolution. Základní benzinový typ Mazdy CX-5 se prodává za 499 000 korun. Dieselové typy se prodávají zhruba od částky 550 000 korun.

Publikováno: 10. 10. 2012

Kategorie: Recenze