Recenze

Kia Optima

V tomto článku vám představíme model od jihokorejské značky Kia. Půjde o vůz Kia Optima.

Základní výbava Active je rovněž luxusní

Na tuzemském trhu jsou k dispozici vozy Kia Optima ve výbavových stupních Active, Comfort a Exclusive. Základní výbavový stupeň je Active. I když se jedná o základní výbavový stupeň, nabízí opravdu hodně. Tento model poskytuje kupříkladu dvouzónovou klimatizaci nebo centrální zamykání s alarmem a sklopným klíčem. Potencionální majitel tohoto vozu se může rovněž těšit, že v základní výbavě bude moci využívat rádio s CD a MP3 a vstupy USB 2.0 a AUX. V základní sestavě je také elektricky stavitelná opěra bederní páteře, která se nachází v řidičově sedadle. Model Active nabízí i palubní počítač a elektrické ovládání dveřních oken, včetně vyhřívaných zrcátek. Jak je vidno, jihokorejská firma nešetřila na ničem.

Výbavový stupeň Comfort

Dalším výbavovým stupněm je Comfort, kde navíc najdete umně upravené přední svítilny s oddělenými projektory pro potkávací a dálková světla. Dále zde máte k dispozici pásy LED pro denní svícení s automatickým přepínáním. Pokud nakouknete do interiéru vozu, najdete tam čalounění, které je provedeno v kombinaci kůže a látky. Řidičovo sedadlo má plně elektrické ovládání. Samozřejmostí tohoto vozidla je kvalitní klimatizaci a samočinné stěrače.

Výbavový stupeň Exclusive

Třetí výbavový stupeň se jmenuje Exklusive a vskutku bude exkluzivním modelem. Tato špičková a mimořádná úroveň Exclusive se vyznačuje zejména xenonovými světlomety a audiosoustavu Harman Intimity. Majitel modelu Exklusive určitě ocení větší brzdové kotouče a praktickou couvací kameru.

Všechny tři zmiňované výbavové stupně vozidla Kia Optima se v současné době prodávají od 609 980 korun. V této hodnotě si koupíte Kia Optima Active s motorem 1,7 CRDi. Kia Optima Comfort a Exklusive se stejným motorem si pořídíte za 659 980 korun, respektive za 709 980 korun.  

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.