Kia Optima

V tomto článku vám představíme model od jihokorejské značky Kia. Půjde o vůz Kia Optima.

Základní výbava Active je rovněž luxusní

Na tuzemském trhu jsou k dispozici vozy Kia Optima ve výbavových stupních Active, Comfort a Exclusive. Základní výbavový stupeň je Active. I když se jedná o základní výbavový stupeň, nabízí opravdu hodně. Tento model poskytuje kupříkladu dvouzónovou klimatizaci nebo centrální zamykání s alarmem a sklopným klíčem. Potencionální majitel tohoto vozu se může rovněž těšit, že v základní výbavě bude moci využívat rádio s CD a MP3 a vstupy USB 2.0 a AUX. V základní sestavě je také elektricky stavitelná opěra bederní páteře, která se nachází v řidičově sedadle. Model Active nabízí i palubní počítač a elektrické ovládání dveřních oken, včetně vyhřívaných zrcátek. Jak je vidno, jihokorejská firma nešetřila na ničem.

Výbavový stupeň Comfort

Dalším výbavovým stupněm je Comfort, kde navíc najdete umně upravené přední svítilny s oddělenými projektory pro potkávací a dálková světla. Dále zde máte k dispozici pásy LED pro denní svícení s automatickým přepínáním. Pokud nakouknete do interiéru vozu, najdete tam čalounění, které je provedeno v kombinaci kůže a látky. Řidičovo sedadlo má plně elektrické ovládání. Samozřejmostí tohoto vozidla je kvalitní klimatizaci a samočinné stěrače.

Výbavový stupeň Exclusive

Třetí výbavový stupeň se jmenuje Exklusive a vskutku bude exkluzivním modelem. Tato špičková a mimořádná úroveň Exclusive se vyznačuje zejména xenonovými světlomety a audiosoustavu Harman Intimity. Majitel modelu Exklusive určitě ocení větší brzdové kotouče a praktickou couvací kameru.

Všechny tři zmiňované výbavové stupně vozidla Kia Optima se v současné době prodávají od 609 980 korun. V této hodnotě si koupíte Kia Optima Active s motorem 1,7 CRDi. Kia Optima Comfort a Exklusive se stejným motorem si pořídíte za 659 980 korun, respektive za 709 980 korun.  

Publikováno: 10. 10. 2012

Kategorie: Recenze