Autobazary

Jak si vybrat ojetý vůz?

Chcete si pořídit nové auto? Na zcela nové auto, které právě sjelo z výrobní linky, však vaše finance nestačí? Pak nevěšte hlavu. V dnešní době je možné sehnat ojeté auto v dobré kvalitě. Je však potřeba vědět, jak a kde si takové auto vybírat.

Kam jít pro ojeté auto?

V první řadě je potřeba zodpovědět si otázku, kam pro takové zachovalé ojeté auto jít. Je mnoho autorizovaných prodejců a autobazarů, kde se specializují na prodej ojetých vozů. Zaměřte se na výběr prodejců nabízejících auta, u nichž si můžete ověřit legální původ ojetého vozu. Platí zde jednoduchá logika. Pokud si totiž vyberete kvalitního prodejce, pak se nemusíte bát ani o kvalitu ojetého vozidla. U vhodného autobazaru narazíte pouze na auta s legálním původem a prověřenými doklady.

rDacia LoganZákladní ověření

Podrobné informace o koupi ojetého vozu získáte zde a také v následujícím článku. Pokud patříte mezi ty opatrnější a pečlivější, pak byste si legální původ vozidla a jeho základní identifikátory měli ověřit i vy sami. Dle technického průkazu zkontrolujte VIN, číslo motoru, číslo typu motoru a barvu vozidla. Všechny tyto aspekty by měly odpovídat údajům uvedeným v technickém průkazu. Dejte si pozor, aby nebylo vozidlo ve vlastnictví třetí osoby, například leasingové společnosti. Pak byste si s velkou pravděpodobností koupili vozidlo zatížené leasingem. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, u kvalitního prodejce (například autobazar Praha) bude o všechny tyto náležitosti postaráno za vás a vy se tak nemusíte bát, že byste se stali obětí podvodu.

Škoda OctaviaKontrola technického stavu

Jakmile si uděláte představu o svém potenciálním vozidle, najdete si vhodného prodejce a zkontrolujete technický průkaz, můžete se pustit do kontroly technického stavu. Pečlivě si prohlédněte karoserii, zdali nejeví známky opravy po havárii. Dále se zaměřte na kontrolu motorové části podvozku a brzdových kotoučů. Stejně tak jako zkontrolujete vnější povrch vozidla, zkontrolujte i jeho interiér. Projděte si všechny klíče, servisní knížku a návody a užijte si to nejlepší z koupě vozu – testovací jízdu. A po projití smlouvy a zaplacení kupní ceny bude ojetý vůz váš.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.