Autobazary

Jak si vybrat ojetý vůz?

Chcete si pořídit nové auto? Na zcela nové auto, které právě sjelo z výrobní linky, však vaše finance nestačí? Pak nevěšte hlavu. V dnešní době je možné sehnat ojeté auto v dobré kvalitě. Je však potřeba vědět, jak a kde si takové auto vybírat.

Kam jít pro ojeté auto?

V první řadě je potřeba zodpovědět si otázku, kam pro takové zachovalé ojeté auto jít. Je mnoho autorizovaných prodejců a autobazarů, kde se specializují na prodej ojetých vozů. Zaměřte se na výběr prodejců nabízejících auta, u nichž si můžete ověřit legální původ ojetého vozu. Platí zde jednoduchá logika. Pokud si totiž vyberete kvalitního prodejce, pak se nemusíte bát ani o kvalitu ojetého vozidla. U vhodného autobazaru narazíte pouze na auta s legálním původem a prověřenými doklady.

rDacia LoganZákladní ověření

Podrobné informace o koupi ojetého vozu získáte zde a také v následujícím článku. Pokud patříte mezi ty opatrnější a pečlivější, pak byste si legální původ vozidla a jeho základní identifikátory měli ověřit i vy sami. Dle technického průkazu zkontrolujte VIN, číslo motoru, číslo typu motoru a barvu vozidla. Všechny tyto aspekty by měly odpovídat údajům uvedeným v technickém průkazu. Dejte si pozor, aby nebylo vozidlo ve vlastnictví třetí osoby, například leasingové společnosti. Pak byste si s velkou pravděpodobností koupili vozidlo zatížené leasingem. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, u kvalitního prodejce (například autobazar Praha) bude o všechny tyto náležitosti postaráno za vás a vy se tak nemusíte bát, že byste se stali obětí podvodu.

Škoda OctaviaKontrola technického stavu

Jakmile si uděláte představu o svém potenciálním vozidle, najdete si vhodného prodejce a zkontrolujete technický průkaz, můžete se pustit do kontroly technického stavu. Pečlivě si prohlédněte karoserii, zdali nejeví známky opravy po havárii. Dále se zaměřte na kontrolu motorové části podvozku a brzdových kotoučů. Stejně tak jako zkontrolujete vnější povrch vozidla, zkontrolujte i jeho interiér. Projděte si všechny klíče, servisní knížku a návody a užijte si to nejlepší z koupě vozu – testovací jízdu. A po projití smlouvy a zaplacení kupní ceny bude ojetý vůz váš.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

Jak ušetřit až několik tisíc?

Najděte si výhodnější povinné ručení.

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Autopůjčovna Praha Automoc

Nejnižší ceny v autopůjčovně, otevřeno každý den od 7:00 do 19:00 hod.