Jak jinak ještě může sloužit obytná vestavba do auta?

Cestování ve vozidle vybaveném veškerým komfortem, díky kterému můžete plánovat trasu den po dni podle momentální nálady není jediný účel, pro který se vestavby do auta instalují. Stejně tak slouží upravená zásahová vozidla zdravotníkům, hasičům i policii. Účelové vozidlo s vestavbou dopraví ráno chléb do vašeho oblíbeného obchodu a dodávku vybavenou modulovým systémem zase využijí řemeslníci mnoha profesí.

Možná jste se již na silnici setkaly s netradičně vypadajícím zásahovým vozidlem hasičů nebo dokonce s mobilní laboratoří policie ČR. Existují i firmy, které vám ve vozidle zařídí plně funkční kancelář včetně vybavení počítačem, audiovizuální technikou a připojením k internetu.

Vestavba přizpůsobí vozidlo požadavkům vaší profese

Jde o praktické řešení pro toho, kdo vykonává svoji profesi mimo zázemí firmy. Pokud jste stavěli dům, nebo rekonstruovali byt víte, kolik profesí se na tom podílí. Zedník, tesař, elektrikář, instalatér nebo malíř si musí zajistit dopravu materiálu a nářadí a na místě pak upravuje používané prvky na míru.

K dispozici jsou jednodušší řešení, např. uspořádání nářadí v montážním voze, ale můžete se rozhodnout i pro plnohodnotnou mobilní dílnu přesně podle požadavků vaší profese a druhu podnikání. Vestavbu lze zřídit téměř v jakémkoliv vozidle. Díky technickým parametrům jsou pro tento účel nejvhodnější Fiat Ducato a Citroen Jumper. V těchto modelech je vnitřní prostor nejširší, vozy jsou lehčí a cenově nejdostupnější.

Stavebnicový systém zajistí maximální využitelnost prostoru

Na trhu existuje několik druhů modulových systémů, které vám umožní optimálně využít interiér vozidla. Vestavba zvýší hmotnost, proto se většina prvků vyrábí z hliníku, který je lehký a robustní, případně jde o kombinaci kovu, dřeva a plastu. V pojízdné dílně nebo servisním voze si podle vašich požadavků necháte nainstalovat police, skříňky, zásuvky, boxy, kufříky a organizéry, vany, pracovní desky, výsuvné nebo sklápěcí panely na nářadí, držáky na lahve apod. Vozidlo lze také vybavit zesílenou podlahou nebo nájezdovou rampou.

Investice do vozidla s vestavbou přizpůsobenou na míru vašemu podnikání vám usnadní organizaci a bezpečnost přepravovaného nákladu a nástrojů. V pojízdné dílně si vše snadno podle potřeby upravíte a ušetříte tak práci a čas.

Publikováno: 31. 12. 2020