Praktické tipy

Jak se správně starat o svůj vozový park

Auta jsou přirozenou součástí dnešního života. Využívají je jak firmy, tak i klasické domácnosti. O každé auto je pochopitelně třeba se starat a myslet na jeho ochranu. Edině tak bude dlouho sloužit tak, jak má. Co nepodceňovat?

Pravidelný servis

Pokud máte nové auto, máte přesně stanovené i servisní prohlídky. Ty jsou založeny na tom, že je váš vůz přímo v autorizované servisu zkontrolován a jsou učiněny všechny kroky které jsou nezbytné. Sem patří:

  • kontrola technického stavu vozu,
  • kontrola elektronických systémů,
  • výměna oleje a dalších kapalin.

Servis vozu však spočívá v řadě dalších věcí, které rozhodně nedoporučujeme podceňovat. Pokud máte naftový vůz, je to. Tedy takzvaného filtru pevných částic. I o ten je třeba se náležitě starat, jinak může dojít k jeho poškození a potom k cenově náročné opravě, nebo výměně.

Vůz chraňte před poškozením

I toto by mělo být cílem každého, kdo vlastí automobil. Základem je to, aby nebyl ponecháván na nebezpečných místech. Ideální je mít k dispozici garáž, de bude v bezpeční. Ani zde nezapomínejte na možná rizika. Vhodné je zabezpečit ochranu před požáry, stejně jako je vhodné myslet i na zabezpečovací systém, který auto nebo auta dokáže ochránit i před zloději.

Hodit se může i pojistná ochrana

Dnes jsou různé druhy pojistek zcela přirozenou součástí našich životů. A mohou se samozřejmě týkat i vozového parku. Naprostou klasikou je dnes povinné ručení, které dokonce musíte mít sjednané. Potom je tu i pojistka dobrovolná, označená jako havarijní pojištění. Jejím specifikem jeto, že dokáže nabídnout proplacení škod nejenom v případě, kdy dojde k nehodě. Tento typ pojistky je unikátní také v tom, že dokáže přinášet pojistné plnění v případě řádění vandalů, v případě krádeže automobilu, stejně jako je tomu v situacích, kdy je auto poškozeno přírodní živlem.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.