Jak se správně starat o svůj vozový park

Auta jsou přirozenou součástí dnešního života. Využívají je jak firmy, tak i klasické domácnosti. O každé auto je pochopitelně třeba se starat a myslet na jeho ochranu. Edině tak bude dlouho sloužit tak, jak má. Co nepodceňovat?

Pravidelný servis

Pokud máte nové auto, máte přesně stanovené i servisní prohlídky. Ty jsou založeny na tom, že je váš vůz přímo v autorizované servisu zkontrolován a jsou učiněny všechny kroky které jsou nezbytné. Sem patří:
  • kontrola technického stavu vozu,
  • kontrola elektronických systémů,
  • výměna oleje a dalších kapalin.
Servis vozu však spočívá v řadě dalších věcí, které rozhodně nedoporučujeme podceňovat. Pokud máte naftový vůz, je to. Tedy takzvaného filtru pevných částic. I o ten je třeba se náležitě starat, jinak může dojít k jeho poškození a potom k cenově náročné opravě, nebo výměně.

Vůz chraňte před poškozením

I toto by mělo být cílem každého, kdo vlastí automobil. Základem je to, aby nebyl ponecháván na nebezpečných místech. Ideální je mít k dispozici garáž, de bude v bezpeční. Ani zde nezapomínejte na možná rizika. Vhodné je zabezpečit ochranu před požáry, stejně jako je vhodné myslet i na zabezpečovací systém, který auto nebo auta dokáže ochránit i před zloději.

Hodit se může i pojistná ochrana

Dnes jsou různé druhy pojistek zcela přirozenou součástí našich životů. A mohou se samozřejmě týkat i vozového parku. Naprostou klasikou je dnes povinné ručení, které dokonce musíte mít sjednané. Potom je tu i pojistka dobrovolná, označená jako havarijní pojištění. Jejím specifikem jeto, že dokáže nabídnout proplacení škod nejenom v případě, kdy dojde k nehodě. Tento typ pojistky je unikátní také v tom, že dokáže přinášet pojistné plnění v případě řádění vandalů, v případě krádeže automobilu, stejně jako je tomu v situacích, kdy je auto poškozeno přírodní živlem.

Publikováno: 26. 07. 2018