Chevrolet Malibu

Pro všechny milovníky vozů značky Chevrolet, vám zde představíme jeden model, který se vám bude určitě líbit. Jedná se o pěkný model Chevrolet Malibu. Chevrolet Malibu se nejprve začal prodávat na konci roku 2011 v Jižní Koreji. Pak se ho zákazníci také dočkali ve Spojených státech amerických i v Evropě. O jaký vůz se to jedná?

Osmá generace vozů Malibu

Jedná se již o osmou generaci vozů Malibu, takže automobilka Chevrolet má na co navázat. Tento vůz aspiruje, aby se stal globálním modelem, který bude populární všude na světě.

Chevrolet Malibu je nabízen se dvěma benzinovými čtyřválci, které jsou kombinované v obou případech automatickou převodovkou. Základem automobilu je 2,0 Ecotec s výkonem 105 kW, jehož kombinovaná spotřeba je 8,0 litrů na 100 kilometrů.

Druhým poskytovaným motorem je 2,4 Ecotec, který má výkon 133 kW a který v složeném cyklu dosahuje spotřeby 8,5 litrů na 100 kilometrů. Nabídka motorů pro Evropu je však zcela jiná. Auta Chevrolet Malibu určená pro Evropu mají zážehový čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 124 kW nebo dvoulitrový vznětovým čtyřválec s výkonem 121 kW. U obou zmiňovaných motorů si můžete vybrat automatickou převodovku nebo šestistupňovou manuální převodovku.

Vůz Chevrolet Malibu bude především vhodný pro komfortní a velmi pohodlné cestování. Nejvyšší rychlost, kterou auto zvládne, je 213 kilometrů za hodinu. Zrychlení z nuly na 100 km je 9,8 sekund. Objem palivové nádrže je 75 litrů. Zavazadlový prostor má pak 545 litrů. Celková hmotnost vozu je 2260 kilogramů.

Dlouhá tradice aut Chevrolet

Firma Chevrolet využívá pojmenování Malibu již dlouhých 35 let. Osmá generace Malibu má tak pokračovat v dobrých a velmi úspěšných výsledcích předchozích vozů. Sedmá generace Malibu například získala prestižní ocenění Severoamerický vůz roku 2008.

 

Publikováno: 09. 10. 2012

Kategorie: Recenze