Autem na dovolenou? Nepodceňujte přípravu

Je stále více lidí, kteří pokud vyrážejí na dovolenou, tak k tomu využívají své auto. Výhody jsou jasné – nejsou nikdy ničím a nikým omezováni. Máte to stejně? Pokud ano, je dobré dbát i na dostatečnou přípravu před jízdou. Co nepodcenit?

Myslete na řidičské zkušenosti

Pokud jste dlouhou dobu aktivně neřídili, je třeba si tuto dovednost osvěžit. Nejlépe pod vedením instruktora. Pomůže vám jedinečná autoškola, která za tímto účelem pořádá takzvané kondiční jízdy. Právě ty jsou možností, jak i vy můžete opět řídit tak, jako dříve. Před dovolenou se snažte jezdit co možná nejvíce, abyste měli dopravu v malíčku. Také si vyzkoušejte delší cestu, nebo cestu v noci.

Zkontrolujte svůj automobil

Pamatujte na to, že jedete i tisíce kilometrů daleko. A proto chcete, aby vám automobil sloužil zcela bez problémů. Nutnou přípravou je jeho kontrola. Tu doporučujeme svěřit zkušenějšímu mechanikovi. Na co by se měl zaměřit primárně? Je to stav:
  • brzd a jiných technických částí,
  • provozních kapalin a baterie,
  • klimatizace.

Připravte se na nakládku velkého množství zavazadel

Máte v autě cokoliv, co zde jenom zabírá místo? Odneste danou věc pryč. To proto, že ve svém voze budete potřebovat každý centimetr místa. Dále doporučíme pořídit vany do kufru. Díky ní svůj zavazadlový prostor ochráníte před případnými nečistotami, stejně jako před případným poškozením. Dnes je na trhu mnoho variant, které vybírejte podle typu svého automobilu. Díky tomu do zavazadlového prostoru dokonale sedne.

Naplánujte si cestu

Mít navigaci se určitě hodí. Zároveň je ale dobré naplánovat si orientační plán cesty. Zde by neměly chybět správné směry, ale také třeba i čísla silnic, nebo města na která pojedete. Už mnoho řidičů se v minulosti přesvědčilo o tom, že se příliš nevyplácí slepě věřit jenom navigaci. Mnohdy je lepší použít selský rozum, popřípadě klasickou mapu.

Publikováno: 26. 07. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Tagy: autem na dovolenou