Praktické tipy

Závodní tým Válek Autosport

Válek Autosport

Válek Autosport je závodním týmem s bohatými a dlouholetými zkušenostmi z českých a světových okruhových závodů, závodů do vrchu a z rallye. Na poli automobilových závodů působí již bezmála 50 let. Během tohoto půlstoletí si vybudoval pověst velice profesionálního týmu, který dosahoval a stále dosahuje úctyhodných výsledků v mnoha disciplínách motoristického sportu v celorepublikovém i evropském měřítku.

Závodní tým Válek Autosport založil v roce 1964 Zdeněk Válek a v roce 1991 převzal štafetu v rodinné tradici jeho syn Petr Válek, jež není pouze majitelem, ale i hlavním jezdcem týmu. Jeho výborné výsledky v závodech a vytrvalost během dvacetileté jezdecké kariéry mu pomohly zajistit si pevnou pozici nejen mezi jezdci, ale také mezi dalšími kvalitními závodními týmy v ČR a v Evropě.

Jezdci závodního týmu Válek Autosport

V současné době jsou hlavními stájovými jezdci Petr Válek a Milan Vaňkát, kteří díky dlouhodobým zkušenostem a vyrovnaným jezdeckým výkonům tvoří výborný jezdecký základ pro úspěch v závodech.

Profesionálnost a kvalitu závodního týmu dokazuje také fakt, že za něho startovali známé celebrity jako Hanss Knauss (rakouský olympionik v lyžování), Luca Moro (úspěšný jezdec Fia GT), Wolfgang Kaufmann (stálice ve Fia GT, v seriálech Porsche a v evropských vytrvalostních závodech) a v neposlední řadě Jožo Ráž (frontmann kapely Elán).

Závodní auta týmu Válek Autosport

Závodní tým Válek Autosport je již 11 let věrný značce BMW, ale majitel a hlavní jezdec Petr Válek začínal ve formuli Škoda a až poté přesedlal do vozů BMW M3, ale i Porsche a Tampolli.

Stáj závodního týmu Válek Autosport disponuje technikou BMW M3.2 GTR, BMW M3.2 GT, BMW 130i GTR 24h speciál, Gazela a formule Škoda.

Další aktivity Válek Group

Dalšími aktivitami Válek Group jsou provoz cestovní agentury, autoservisu a provádění renovace veteránů.

Autoservis Válek Autosport je zaměřen především na opravy vozů BMW (všechny jejich závodní vozy jsou servisovány v dílnách Válek Autosport), ale i osobní a dodávková vozidla ostatních automobilových značek – např. Škoda, VW, Mercedes, Ford, Seat aj.

Autoservis používá kvalitní diagnostiku, disponuje špičkovým vybavením včetně náhradních dílů a doplňků a nejmodernějšími technologiemi, díky kterým mohou profesionální pracovníci provádět mechanické a karosářské opravy a sportovní úpravy vozidel.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.