Praktické tipy

Závodní tým Válek Autosport

Válek Autosport

Válek Autosport je závodním týmem s bohatými a dlouholetými zkušenostmi z českých a světových okruhových závodů, závodů do vrchu a z rallye. Na poli automobilových závodů působí již bezmála 50 let. Během tohoto půlstoletí si vybudoval pověst velice profesionálního týmu, který dosahoval a stále dosahuje úctyhodných výsledků v mnoha disciplínách motoristického sportu v celorepublikovém i evropském měřítku.

Závodní tým Válek Autosport založil v roce 1964 Zdeněk Válek a v roce 1991 převzal štafetu v rodinné tradici jeho syn Petr Válek, jež není pouze majitelem, ale i hlavním jezdcem týmu. Jeho výborné výsledky v závodech a vytrvalost během dvacetileté jezdecké kariéry mu pomohly zajistit si pevnou pozici nejen mezi jezdci, ale také mezi dalšími kvalitními závodními týmy v ČR a v Evropě.

Jezdci závodního týmu Válek Autosport

V současné době jsou hlavními stájovými jezdci Petr Válek a Milan Vaňkát, kteří díky dlouhodobým zkušenostem a vyrovnaným jezdeckým výkonům tvoří výborný jezdecký základ pro úspěch v závodech.

Profesionálnost a kvalitu závodního týmu dokazuje také fakt, že za něho startovali známé celebrity jako Hanss Knauss (rakouský olympionik v lyžování), Luca Moro (úspěšný jezdec Fia GT), Wolfgang Kaufmann (stálice ve Fia GT, v seriálech Porsche a v evropských vytrvalostních závodech) a v neposlední řadě Jožo Ráž (frontmann kapely Elán).

Závodní auta týmu Válek Autosport

Závodní tým Válek Autosport je již 11 let věrný značce BMW, ale majitel a hlavní jezdec Petr Válek začínal ve formuli Škoda a až poté přesedlal do vozů BMW M3, ale i Porsche a Tampolli.

Stáj závodního týmu Válek Autosport disponuje technikou BMW M3.2 GTR, BMW M3.2 GT, BMW 130i GTR 24h speciál, Gazela a formule Škoda.

Další aktivity Válek Group

Dalšími aktivitami Válek Group jsou provoz cestovní agentury, autoservisu a provádění renovace veteránů.

Autoservis Válek Autosport je zaměřen především na opravy vozů BMW (všechny jejich závodní vozy jsou servisovány v dílnách Válek Autosport), ale i osobní a dodávková vozidla ostatních automobilových značek – např. Škoda, VW, Mercedes, Ford, Seat aj.

Autoservis používá kvalitní diagnostiku, disponuje špičkovým vybavením včetně náhradních dílů a doplňků a nejmodernějšími technologiemi, díky kterým mohou profesionální pracovníci provádět mechanické a karosářské opravy a sportovní úpravy vozidel.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET