Pojištění a financování

Cesta k nejlepšímu povinnému ručení není trnitá!

Šetříte na čem se ušetřit dá? Pak jste si jistě sjednali výhodné pojištění auta a ušetřili minimálně několik set korun. Že ne? V tom případě byste se měli nad změnou pojišťovny minimálně zamyslet, a to nejen z finančního důvodu. Tím dalším jsou parametry povinného ručení – má to vaše dostatečně velký limit a kvalitní asistenci? Vzhledem k tomu, že jde o produkt, který si musí ze zákona sjednat každý motorista, není od věci průzkum trhu a srovnání konkurenčních nabídek.

Pojištění odpovědnosti za provoz vozidla zvané povinné ručení musí mít každý provozovatel vozidla. V minulosti měla monopol Česká pojišťovna, ale od 1. ledna roku 2000 mohou povinné ručení nabízet všechny komerční pojišťovny. Nabízí se však otázka, jak poznat ten nejlepší produkt – zorientovat se v tak bohaté nabídce není jednoduché, a už vůbec ne časově nenáročné.

Někdy je lepší si připlatit

Pro většinu motoristů je hlavním kritériem při výběru povinného ručení cena, ale mnohem důležitější jsou i další parametry a výhody, které s daným produktem souvisí. Na druhou stranu je zbytečné platit za něco, co vám jiná pojišťovna nabídne výrazně levněji.

Klíčem k nejlepší nabídce může být přehledné srovnání které najdete na některém ze specializovaných serverů. Při pohled na tabulky je zjevné, jak se produkty vzájemně liší, a to i navzdory velmi podobným cenám. Nejlevnější povinné ručení má obvykle poměrně nízký limit, ale stačí si něco málo připlatit a získáte dvojnásobné krytí. K tomu navrch nadstandardní asistenční služby a další bonusy.

Proč se pojistit online?

Vyhledáte-li si nejlevnější povinné ručení přes některý z online srovnávačů, ušetříte čas i peníze. Ceny pojistného jsou při sjednání přes internet nižší než na pobočce. Vyřízení je rychlé, intuitivní a v případě potřeby vám poradí zákaznická podpora. Po zaplacení (kartou nebo převodem) obdržíte na e-mail zelenou kartu. V papírové podobě vám ji doručí pošta.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.