Pojištění a financování

Cesta k nejlepšímu povinnému ručení není trnitá!

Šetříte na čem se ušetřit dá? Pak jste si jistě sjednali výhodné pojištění auta a ušetřili minimálně několik set korun. Že ne? V tom případě byste se měli nad změnou pojišťovny minimálně zamyslet, a to nejen z finančního důvodu. Tím dalším jsou parametry povinného ručení – má to vaše dostatečně velký limit a kvalitní asistenci? Vzhledem k tomu, že jde o produkt, který si musí ze zákona sjednat každý motorista, není od věci průzkum trhu a srovnání konkurenčních nabídek.

Pojištění odpovědnosti za provoz vozidla zvané povinné ručení musí mít každý provozovatel vozidla. V minulosti měla monopol Česká pojišťovna, ale od 1. ledna roku 2000 mohou povinné ručení nabízet všechny komerční pojišťovny. Nabízí se však otázka, jak poznat ten nejlepší produkt – zorientovat se v tak bohaté nabídce není jednoduché, a už vůbec ne časově nenáročné.

Někdy je lepší si připlatit

Pro většinu motoristů je hlavním kritériem při výběru povinného ručení cena, ale mnohem důležitější jsou i další parametry a výhody, které s daným produktem souvisí. Na druhou stranu je zbytečné platit za něco, co vám jiná pojišťovna nabídne výrazně levněji.

Klíčem k nejlepší nabídce může být přehledné srovnání které najdete na některém ze specializovaných serverů. Při pohled na tabulky je zjevné, jak se produkty vzájemně liší, a to i navzdory velmi podobným cenám. Nejlevnější povinné ručení má obvykle poměrně nízký limit, ale stačí si něco málo připlatit a získáte dvojnásobné krytí. K tomu navrch nadstandardní asistenční služby a další bonusy.

Proč se pojistit online?

Vyhledáte-li si nejlevnější povinné ručení přes některý z online srovnávačů, ušetříte čas i peníze. Ceny pojistného jsou při sjednání přes internet nižší než na pobočce. Vyřízení je rychlé, intuitivní a v případě potřeby vám poradí zákaznická podpora. Po zaplacení (kartou nebo převodem) obdržíte na e-mail zelenou kartu. V papírové podobě vám ji doručí pošta.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET