Automobily Pneumatiky

Sněhové řetězy Pewag vás nezklamou

Sněhové řetězy

Sněhové řetězy nepatří mezi povinnou výbavu automobilu, ale jsou vhodným doplňkem autopříslušenství v zimním období. Jejich úkolem je zajistit zvýšenou přilnavost pneumatik při jízdě na sněhu a ledu v zimních podmínkách.

Používání sněhových řetězů v ČR upravují na vybraných místech příkazové značky č. C 5a – Sněhové řetězy C05a a č. C 5b – Sněhové řetězy – konec C05b dané výhláškou ministerstva dopravy a spojů 30/2001 Sb.

Na našem trhu jsou k dispozici kvalitní sněhové řetězy ze speciální legované oceli s různými přísadami a povrchovým tvrzením, samonapínací řetězy tzv. Klack and Go a návleky z textilu tzv. ponožky určené pouze pro nouzové případy.

Obvyklý postup montáže sněhových řetězů

Sněhové řetězy nejsou vyráběny v absolutně univerzální velikosti, ale jednotlivé modely jsou určeny pouze pro několik rozměrů pneumatik. Před jejich nákupem musíte tedy přesně vědět rozměr pneumatik svých automobilů a dle návodu k obsluze si zjistěte, zda u nich není stanovena maximální tloušťka článku řetězu, jež je možné použít (obvykle 12-14 mm). K některým vozidlům musí být díky malému prostoru mezi pláštěm a tlumičem pořízeny speciální řetězy s tenčími články.

Před použitím zakoupených sněhových řetězů na horách je vhodné vyzkoušet si jejich aplikaci na kola na suché silnici, abychom ve sněhu, chumelenici, mrazu, mlze a tmě předešli zbytečným zmatkům a trápení.

Nejprve si řádně (bez překroucení řetězových částí) rozložte řetěz před hnacím kolem. Řetěz zasuňte za kolo. Oba konce lanka potáhněte k sobě a poté je zvedněte nahoru na dezén a spojte je. Boční řetěz spojte spojovacím háčkem do koncového článku bočního řetězu. Lanko zasuňte za pneumatiku a celý řetěz na pneumatice symetricky urovnejte. Napínací řetěz s pryžovým napínačem pevně utáhněte a zaklesněte ho do drážky v průvlečné zarážce. Nakonec přebývající část napínacího řetězu provlékněte kolem bočního řetězu a pryžový napínač zaklesněte do vhodného článku na něm.

Pewag Austro-Super zesílené
Pewag Austro-Super zesílené

Jak pečovat o sněhové řetězy?

Celkovou životnost sněhových řetězů ovlivňuje především způsob jízdy a rapidně ji snižuje vyšší počet kilometrů ujetých po pozemních komunikacích s neúplnou sněhovou pokrývkou.
Sněhové řetězy je nutné po použití opláchnout v teplé vodě a osušit. V žádném případě je neolejujte.

Po sezóně je doporučováno řetězy prohlédnout a zhodnotit opotřebení článků. Kvalitu řetězů pro další použití neohrožují menší známky koroze. Ubylo-li přibližně 40 % tloušťky materiálu jednotlivých článků, tak řetěz při dalším použití obraťte. Po oboustranném opotřebení již sněhové řetězy nepoužívejte a zakupte si nové.

Pewag Unimove TT
Pewag Unimove TT

E-pneumatiky.cz

Kvalitní, značkové, praktické a spolehlivé sněhové řetězy Pewag opatřené všemi homologacemi pro provoz v EU Vám nabízí spolehlivý prodejce p. Vojtěch Schwangmaier provozující internetový obchod E-pneumatiky.cz.

Sněhové řetězy Pewag zaručují nejvyšší míru bezpečnosti a pohodlí. Díky dokonalé konstrukci jednotlivých modelů je lze použít nejenom na horách v zimních podmínkách, ale nachází své uplatnění i ve sněhové břečce, na štěrku a písku. Pro možnost použití v neschůdných terénech jsou hojně využívány v armádě a záchranných službách.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Dekarbonizace motoru

Profesionální strojová dekarbonizace motoru. Autoservis Garant Praha.