Automobily Pneumatiky

Sněhové řetězy Pewag vás nezklamou

Sněhové řetězy

Sněhové řetězy nepatří mezi povinnou výbavu automobilu, ale jsou vhodným doplňkem autopříslušenství v zimním období. Jejich úkolem je zajistit zvýšenou přilnavost pneumatik při jízdě na sněhu a ledu v zimních podmínkách.

Používání sněhových řetězů v ČR upravují na vybraných místech příkazové značky č. C 5a – Sněhové řetězy C05a a č. C 5b – Sněhové řetězy – konec C05b dané výhláškou ministerstva dopravy a spojů 30/2001 Sb.

Na našem trhu jsou k dispozici kvalitní sněhové řetězy ze speciální legované oceli s různými přísadami a povrchovým tvrzením, samonapínací řetězy tzv. Klack and Go a návleky z textilu tzv. ponožky určené pouze pro nouzové případy.

Obvyklý postup montáže sněhových řetězů

Sněhové řetězy nejsou vyráběny v absolutně univerzální velikosti, ale jednotlivé modely jsou určeny pouze pro několik rozměrů pneumatik. Před jejich nákupem musíte tedy přesně vědět rozměr pneumatik svých automobilů a dle návodu k obsluze si zjistěte, zda u nich není stanovena maximální tloušťka článku řetězu, jež je možné použít (obvykle 12-14 mm). K některým vozidlům musí být díky malému prostoru mezi pláštěm a tlumičem pořízeny speciální řetězy s tenčími články.

Před použitím zakoupených sněhových řetězů na horách je vhodné vyzkoušet si jejich aplikaci na kola na suché silnici, abychom ve sněhu, chumelenici, mrazu, mlze a tmě předešli zbytečným zmatkům a trápení.

Nejprve si řádně (bez překroucení řetězových částí) rozložte řetěz před hnacím kolem. Řetěz zasuňte za kolo. Oba konce lanka potáhněte k sobě a poté je zvedněte nahoru na dezén a spojte je. Boční řetěz spojte spojovacím háčkem do koncového článku bočního řetězu. Lanko zasuňte za pneumatiku a celý řetěz na pneumatice symetricky urovnejte. Napínací řetěz s pryžovým napínačem pevně utáhněte a zaklesněte ho do drážky v průvlečné zarážce. Nakonec přebývající část napínacího řetězu provlékněte kolem bočního řetězu a pryžový napínač zaklesněte do vhodného článku na něm.

Pewag Austro-Super zesílené
Pewag Austro-Super zesílené

Jak pečovat o sněhové řetězy?

Celkovou životnost sněhových řetězů ovlivňuje především způsob jízdy a rapidně ji snižuje vyšší počet kilometrů ujetých po pozemních komunikacích s neúplnou sněhovou pokrývkou.
Sněhové řetězy je nutné po použití opláchnout v teplé vodě a osušit. V žádném případě je neolejujte.

Po sezóně je doporučováno řetězy prohlédnout a zhodnotit opotřebení článků. Kvalitu řetězů pro další použití neohrožují menší známky koroze. Ubylo-li přibližně 40 % tloušťky materiálu jednotlivých článků, tak řetěz při dalším použití obraťte. Po oboustranném opotřebení již sněhové řetězy nepoužívejte a zakupte si nové.

Pewag Unimove TT
Pewag Unimove TT

E-pneumatiky.cz

Kvalitní, značkové, praktické a spolehlivé sněhové řetězy Pewag opatřené všemi homologacemi pro provoz v EU Vám nabízí spolehlivý prodejce p. Vojtěch Schwangmaier provozující internetový obchod E-pneumatiky.cz.

Sněhové řetězy Pewag zaručují nejvyšší míru bezpečnosti a pohodlí. Díky dokonalé konstrukci jednotlivých modelů je lze použít nejenom na horách v zimních podmínkách, ale nachází své uplatnění i ve sněhové břečce, na štěrku a písku. Pro možnost použití v neschůdných terénech jsou hojně využívány v armádě a záchranných službách.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET