Bezpečnost

Crash testy – Kia Rio

Crash testy hrají v oblasti bezpečnosti nejen osobních vozidel velmi důležitý význam. Jedná se tak o jakési měřítko, které určuje, jak je které vozidlo bezpečné. To může mít pochopitelně i přímý vliv proto, abyste se pro nákup testovaného vozidla rozhodli, nebo dali případně přednost nějakému jinému. Nikoho totiž nemůže překvapit, že při dnešním provozu, kdy jsme mnohdy svědky mnoha dopravních nehod, častokrát bohužel i s tragickými následky, toužíme po co nejbezpečnějším vozidle a to nejen pro nás samotné, ale i pro naše děti, případně ostatní ať již přímé, tak i nepřímé účastníky silničního provozu na pozemních komunikacích. Pokud vás zajímá, jak si v crash testech vedl automobil Kia Rio, rozhodně čtěte další řádky!

V prvé řadě zmiňme, že se jedná konkrétně o pětidvéřový hatchback z roku 2011. Chcete být na vašich cestách v bezpečí? Potom si buďte jisti, že Kia Rio vám toto, tolik důležité přání, beze zbytku splní. Uspěla totiž výborně: prakticky ve všech oblastech se auto pohybovalo v horní hranici hodnocení. Jediné, v čem byl zjištěn drobný nedostatek jsou v podstatě dvě věci, kterými jsou boční náraz a ochrana chodců. V prvním zmiňovaném testu došlo k mírnému posunutí karosérie dveří, které se dá víceméně přehlédnout. V problematice bezpečnosti chodců se ale jedná již o zaběhnutý problém automobilky Kia, který by bylo vhodné v nejbližší době nějakým způsobem vyřešit.

Body v cash testu si vozidlo odneslo i za stabilizační systém, který má ve své základní výbavě, i ten má totiž co promluvit do celkového bezpečí pasažérů.

Celkově se tedy dá říci, že vám můžeme Kia Rio rozhodně doporučit. Podíváme-li se do jednotlivých čtyř kategorií na procentuální hodnocení, výsledek se bude, až na třetí oblast, stoprocentně líbit: Dospělí 92%, Děti 84%, Chodci 46% – tady nepříliš optimální číslo a asistenční výbava 86%.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

McLaren 570GT – recenze

Porsche 911 Turbo S – recenze

Jak ušetřit až několik tisíc?

Najděte si výhodnější povinné ručení.

O autech

Povinné ručení kalkulačka

Chcete ušetřit na povinném ručení? Využijte jednoduchou kalkulačku.

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Autopůjčovna Praha Automoc

Nejnižší ceny v autopůjčovně, otevřeno každý den od 7:00 do 19:00 hod.